Dzisiaj jest: 19.04.2024

Ważne aktualności

Treść strony

Mistrzostwa Województwa w kolarstwie szosowym

W sobotę dnia 7 maja 2022 r. przy Zespole Szkół w Zbójnie odbyły się Mistrzostwa Województwa w kolarstwie szosowym o Puchar Wójta Gminy Zbójno. Łącznie wystartowało 131 kolarzy z całej Polski w 4 kategoriach wiekowych.

W kategorii Żakini na dystansie 8,2 km najlepsza okazała się Olga Pacuszka – WMKS Olsztyn Nidzica 100% Mazury wyprzedzając Lenę Florczak – Belta Team Gdańsk oraz Zuzannę Zelcer – ZTS Glinnik. W kategorii Żaków – 16,4 km zwyciężył Szymon Stokłos – WMKS Olsztyn Szkółka kolarska w Stawigudzie, drugie miejsce zajął Fabian Dereszyński – KTC Koło, a trzecie miejsce wywalczył Błażej Mańkowski – KKS Ciechanów. Na tym samym dystansie w kategorii Młodziczka jako pierwsza na mecie znalazła się Agata Groszewska – ALKS Stal Grudziądz, druga Natalia Skierkowska – KS Sprint Grębocin Copernicus CCC Toruń oraz trzecia Jagoda Dębińska – Sokół Wielkie Rychnowo Pacific Toruń. Tuż za podium, bardzo dobre czwarte miejsce zajęła reprezentantka Szkółki kolarskiej „Cyklista” Zbójno – Natalia Szarszewska. Najdłuższy dystans – 24,6 km do pokonania miała grupa Młodzik. Po zaciętej walce na pierwszym miejscu znalazł się Konrad Ostrowski – Sokół Wielkie Rychnowo Pacific Toruń. Drugie miejsce zajął Jakub Śledziński – UKS Copernicus Toruń, a trzecie Bartosz Zelcer – ZTS Glinnik.

Najlepszym kolarzom nagrody wręczyli: Sekretarz Gminy Zbójno Pan Jacek Foksiński, Dyrektor Zespołu Szkół w Zbójnie Pani Hanna Kułak oraz Pan Marcin Judycki reprezentujący Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim o. Zbójno.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, gratulujemy wyników sportowych i do zobaczenia za rok!