UG Zbójno

Wyszukiwarka

Wybór pory dnia (wersja graficzna strony)

Rotator zdjęć

Imieniny i data

Imieniny obchodzą: Agnieszki, Czesława
Dzisiaj jest: 20.04.2021

Ważne aktualności

Treść strony


„TO(działa)MY!” – konkurs grantowy dla szkół

 
„TO(działa)MY!” – konkurs grantowy dla szkół
 
 
Zespół Szkół w Działyniu został jednym z laureatów konkursu grantowego organizowanego przez UNICEF Polska i Fundację Santander Bank Polska. Serdecznie gratulujemy! „TO(działa)MY!” – konkurs grantowy dla szkół rozstrzygnięty! Warszawa, 16 marca 2021 r. Znamy laureatów ogólnopolskiego konkursu grantowego, który jest częścią projektu edukacyjnego „TO(działa)MY!”. Projekt jest prowadzony przez UNICEF Polska i Fundację Santander Bank Polska. 30 najciekawszych, zgłoszonych przez szkoły projektów, otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 tysiące złotych na realizację przedsięwzięć o charakterze społecznym w obszarze ekologii, zdrowia i edukacji.
 
 • unicef

Film promocyjny - Gmina Zbójno

 

FILM PROMOCYJNY-GMINA ZBÓJNO

 

Z przyjemnością prezentujemy Państwu film promocyjny, przedstawiający walory naszej pięknej Gminy.

Tytuł: FILM PROMOCYJNY-GMINA ZBÓJNO
Realizacja: Agencja reklamowa Omega Media - https://omegamedia.pl

 


29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończony sukcesem !!!

 
 
29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończony sukcesem!!!
 
 
W Gminie Zbójno działały 2 sztaby. Pierwszy w Zespole Szkół w Zbójnie wspierany przez Szkołę Podstawową w Rużu, który zebrał 16 400,43 zł. Drugi sztab działający w Zespole Szkół w Działyniu przy wsparciu Szkoły Podstawowej w Klonowie zebrał 16 692,11 zł. Wielkie gratulacje!!!
Serdeczne podziękowania składamy Wszystkim, którzy okazali wielkie serca. Mimo tych trudnych czasów, pokazaliście że potrafimy się zjednoczyć i wspólnie pomagać.
Dziękujemy wolontariuszom, nauczycielom, pracownikom szkół, uczniom, rodzicom, sponsorom, osobom biorącym udział w licytacjach i zasilającym puszki i eSkarbonki.
To dzięki Wam odnieśliśmy kolejny sukces !!!
 
 • wsp1
 • wsp2

Brawa dla dzieci z Zespołu Szkół w Działyniu

 
Brawa dla dzieci z Zespołu Szkół w Działyniu
 
Już kolejna szkoła przyłączyła się do naszej akcji zbierania karmy dla bezdomnych zwierząt. Dziękujemy rodzicom, dzieciom i nauczycielom za pomoc i zachęcenie do pomocy bezdomnym zwierzętom z terenu naszej gminy.
 
 • pieski 2
 • pieski 1
 • pieski 5
 • pieski 3
 • pieski 4

Karma dla bezdomnych zwierząt

 
Karma dla bezdomnych zwierząt
 
 
Uczniowie klas 1 i 2 Zespołu Szkół w Zbójnie dostarczyła nam karmę dla bezdomnych zwierząt. Dziękujemy pani Ewa Budnej za zorganizowanie akcji dzieciom i ich rodzicom za pomoc. Aktualnie dokarmiamy 1 niewidomego pieska, kilkoro oddaliśmy w ostatnim czasie do adopcji. Ostatnio dzięki pomocy Stowarzyszenia Paka dla Zwierzaka udało się znaleźć szczęśliwy dom dla młodego pieska.
Tym bardziej dziękujemy za ten dar.
 
 • karma

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 
 
29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 
 
Zbliża się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku jest dedykowany laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy.
Tradycyjnie jak co roku w zbiórkę włączają się szkoły z terenu Gminy Zbójno. Jednak w związku z trwająca epidemią działania w tym zakresie wyglądają trochę inaczej. Jak czytamy na stronie Zespołu Szkół w Zbójnie, w działania WOŚP zaangażowani są nauczyciele i uczniowie, jako wolontariusze.
31 stycznia 2021 r. wolontariusze będą zbierać pieniądze tradycyjnie do puszek na terenie Zbójna i okolic od godzin porannych do zmroku. W tym roku działają także eSkarbonki czyli „wirtualne puszki”, które WOŚP przygotowała dla wolontariuszy i dzięki nim mogą oni kwestować nie tylko zbierając datki do tekturowych puszek, ale też online. Link do eSkarbonki zawsze zaczyna się od adresu https://eskarbonka.wosp.org.pl po którym następuje ciąg liter i cyfr indywidualny dla konkretnego wolontariusza Orkiestry. Efekty tych zbiórek można śledzić na stronie https://eskarbonka.wosp.org.pl
Tegoroczne licytacje zostaną przeprowadzone ON-LINE przez aplikację TEAMS na której to będzie można wylicytować następujące gadżety WOŚPowe - kalendarze, koszulki, magnesy, breloki, płyty Bednarka, itp.
Już teraz można wesprzeć WOŚP bowiem w sklepach Lewiatan i Majsterkowicz w Zbójnie znajdziesz sztabowa puszkę stacjonarną.
 
Zapraszamy do polubienia strony fanpage na facebooku szkoły na której to na bieżąco pojawiają się informacje o działaniach sztabu
 
W Zespole Szkół w Działyniu również powołano sztab, który podobnie jak w latach ubiegłych zaangażował się zbiórkę pieniędzy dla WOŚP. Od 4 stycznia na stronie fanpage na facebooku szkoły trwają licytacje m.in. kalendarzy, koszulek, kart podarunkowych, obrazów itd…
Wolontariusze 31 stycznia będą zbierać pieniądze tradycyjnie do puszek na terenie Działynia i okolic. Działają również eSkarbonki. Na ten dzień zaplanowano sprzedaż ciast i grochówki. O wszystkich działaniach związanych z WOŚP będziemy Państwa na bieżąco informować.
 
 
 • wosp

Podziękowania dla Strażaków z Gminy Zbójno

 
 
Podziękowania dla Strażaków z Gminy Zbójno
 
 
W dniu 21 grudnia 2020 r. Wójta Gminy Zbójno oraz Strażaków z OSP KSRG Zbójno odwiedził Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu st. bryg. mgr Paweł Warlikowski.
Komendant przekazał specjalne podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Nasi ochotnicy w listopadzie tego roku wykazali się wzorową postawą i służyli podczas gaszenia wielkiego pożaru składowiska opon w Raciniewie (powiat chełmiński). Akcja gaszenia trwała 5 dni, potrzebnych było wtedy 160 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Gotowość naszych strażaków do pracy w nagłych przypadkach jest bardzo cenna dla bezpieczeństwa Gminy Zbójno i jej mieszkańców.
 
 • s1

Uroczyste wręczenie voucherów na kwotę 1.500 000 zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych

 
 
Uroczyste wręczenie voucherów na kwotę 1.500 000 zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych
 
 
W dniu dzisiejszym w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie voucherów na kwotę 1.500 000 zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Zbójno w zeszły piątek otrzymała powyższą kwotę pomocy na konto.
Dzięki rządowej pomocy w roku 2021 zaczniemy przebudowę świetlicy wiejskiej w centrum wsi Zbójno nad stawem. W części budynku będzie się mieściła gminna biblioteka. Pozostała część budynku będzie wykorzystana na cele kulturalne i integracyjne (klub seniora, uroczystości gminne.)
W nowym numerze Kwartalnika Gminy Zbójno na pierwszej stronie można zobaczyć, jak będzie wyglądał front budynku.
Dziękujemy!
 
 
 • 4a

Wyniki konkursu konkursie plastyczny „NAJŁADNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”

 
Wyniki konkursu konkursie plastyczny „NAJŁADNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”
 
 
W konkursie plastycznym „NAJŁADNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”, polegającym na wykonaniu kartki z wykorzystaniem dowolnych technik i środków plastycznych wzięło udział 85 dzieci z naszej gminy. Autorzy prac wykazali się dużą kreatywnością i włożyli wiele pracy. Wybór był naprawdę bardzo trudny. Gminna Komisja konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienia w kategorii kartka świąteczna z motywem Zbójna i okolic następującym autorom prac:
1. Zuzannie Wojciechowskiej (SP Klonowo);
2. Aleksandrze Górzyńskiej (ZS Zbójno);
3. Julii Szczepankowskiej (SP Klonowo);
Dodatkowo Komisja przyznała 12 wyróżnień które trafiły do:
1. Natalii Rejmer (ZS Zbójno);
2 .Julii Jankowskiej (SP Klonowo);
3. Nikoli Sadowskiej (SP Klonowo);
4. Nadii Sieklickiej (ZS Zbójno);
5. Sebastianowi Janiszewskiemu (ZS Działyń);
6. Michałowi Dominiak (ZS Zbójno);
7. Nikoli Pukłackiej (ZS Zbójno);
8. Szymonowi Pietruszyńskiemu (ZS Zbójno);
9. Zofii Pietruszyńskiej (ZS Działyń);
10. Bartoszowi Kęprowskiemu (ZS Zbójno);
11. Radosławowi Mirowskiemu (SP Klonowo);
12. Wiktorii Makowskiej (ZS Zbójno).
Nagrodę specjalną Wójta Gminy Zbójno otrzymuje:
Bartosz Słupczewski (ZS Działyń).
Nagrodę Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbójnie otrzymuje:
Hubert Wiśniewski (ZS Działyń).
 
Uczestnicy, dziękujemy bardzo za tak liczny udział w konkursie. Wszystkie prace są przepiękne i wyjątkowe.
Laureatów zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród do Urzędu Gminy które odbędzie się we wtorek tj. 22 grudnia o godz. 14-ej na dużej sali. O terminie wręczenia upominków dla pozostałych uczestników konkursu poinformujemy w najbliższym czasie
 
 • 1
 • 2
 • 6
 • 7
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 16
 • 3
 • 4
 • 5
 • 8
 • 9
 • 15
 • 17

Apel do mieszkańców Gminy Zbójno

 
Apel do mieszkańców Gminy Zbójno
 
 
Kilka dni temu doszło do pożaru domu w naszej gminie w miejscowości Zbójenko.
O stanie technicznym nieruchomości będzie decydował nadzór budowlany. Po wydaniu decyzji będziemy wiedzieli, czy dom będzie nadawał się do dalszego zamieszkania. Został zniszczony dach. Mieszkance domu nic się nie stało. Dziękujemy strażakom ochotnikom z OSP Zbójno za sprawne przeprowadzenie akcji.
Za parę dni wigilia Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś chciałby pomóc i przekazać mieszkance starszej pani słodycze i jej synowi artykuły żywnościowe, ubrania, inne potrzebne rzeczy codziennego użytku prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej lub pod numerem telefonu 790 209 047.
Sprawmy, by tegoroczne święta były dla nich piękne.
 
 • p4
 • p1
 • p2
 • p3
 • p5

Najładniejsza Kartka Świąteczna

 
 
Najładniejsza Kartka Świąteczna

 
Do poniedziałku 14 grudnia 2020 r. przyjmowaliśmy prace konkursu plastycznego „NAJŁADNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”. Jesteśmy mile zaskoczeni poziomem i ilością zgłoszonych kartek - 85. Wielkie gratulacje dla Wszystkich uczestników !!!
Przed Komisją konkursową nie lada wyzwanie. Oficjalne wyniki zostaną opublikowane 21 grudnia. A my uchylamy rąbek tajemnicy… wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki. Dla wyróżnionych Mikołaj szykuje niespodzianki.
 
 
 • k2
 • k1
 • k13
 • k5

Prezent jak od św. Mikołaja

 
Prezent jak od św. Mikołaja
 
 
Zespół Szkół w Zbójnie jako jedna z nielicznych w Polsce otrzymała od Państwowego Instytutu Badawczego NASK – operator OSE nieodpłatnie 25 tabletów wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”. Wartość dostarczonego Szkolnego Pakietu Multimedialnego OSE wynosi 24 261,75 zł.
Taki szkolny pakiet NASK składa się z tabletu firmy Huawei wraz z etui, klawiatury, rysika i usługi mobilnego dostępu do sieci Internet, świadczonej do końca roku szkolnego 2020/2021.Jednym z głównych kryterium branym pod uwagę było podpisanie przez dyrektora szkoły umowy z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną, usytuowanie szkoły oraz dostęp do sieci internetowej.
Dostarczony sprzęt będzie stanowić zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli wymierną pomoc, która usprawnieni proces edukacji, poprawi dostęp do treści edukacyjnych w sieci.
Wszystkie dzieci bardzo się cieszą z prezentów i wierzą w sprawczą moc Świętego Mikołaja, który z okazji Świąt Bożego Narodzenia pojawił się w Zespole Szkół w Zbójnie.
 
 • s1

Rządowe wsparcie w kwocie 1,5 miliona złotych dla Gminy Zbójno

 
Rządowe wsparcie w kwocie 1,5 miliona złotych dla Gminy Zbójno
 
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy rządowe wsparcie w kwocie 1,5 miliona złotych na przebudowę świetlicy wiejskiej nad stawem w centrum Zbójna. Dzięki tej pomocy powstanie nad stawem nowoczesne centrum kulturalne i biblioteka.
 
 • 1a

Rolnicy z Gminy Zbójno spisali się na medal

 

Rolnicy z Gminy Zbójno spisali się na medal

 

W dniu 30 listopada zakończył się Powszechny Spis Rolny 2020. Odbywa się on raz na 10 lat i z mocy ustawy jest obowiązkowy. W tym roku z racji panującej pandemii warunki przeprowadzenia spisu były bardzo utrudnione. W gminie Zbójno spisem zostało objętych 428 gospodarstw. Komisja spisowa zakończyła prace spisowe w ustawowym terminie i zrealizowała spis we wszystkich wymaganych gospodarstwach. Rolę Gminnego Komisarza Spisowego pełnił Wójt Gminy Pani Katarzyna Kukielska. Szczególne podziękowania należą się rachmistrzom Pani Martynie Jeziorskiej oraz Pani Milenie Żbikowskiej bez których wynik spisu nie byłby tak imponujący. Dziękujemy również wszystkim rolnikom za rzetelne udzielanie informacji, które zostały przekazane do Głównego Urzędu Statystycznego.

 

 • 17

Ozdoby świąteczne na lampach ulicznych

 

Ozdoby świąteczne na lampach ulicznych

 

W miejscowości Zbójno wzdłuż ronda i centrum wsi zakupiliśmy i zamontowaliśmy ozdoby świąteczne na lampach ulicznych, które będziemy rozbudowywać systematycznie w kolejnych latach także w innych miejscowościach.

 

 • 8
 • 6
 • 7
 • 10

Święty Mikołaj

 

Święty Mikołaj przekazał upominki najmłodszym dzieciom z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w naszej gminie

 

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

III edycja konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej

 
III edycja konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej
 
 
Ogłoszenie wyników w ramach III edycji konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej.
Gmina Zbójno została wyróżniona spośród 150 innych podmiotów i zajęła 3. miejsce w Polsce w ramach kategorii "Społecznie odpowiedzialny samorząd." Ogłoszenie wyników w ramach III edycji konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej odbyło się 2 grudnia 2020 r. podczas wideokonferencji.
 
W ramach V kategorii "Społecznie odpowiedzialny samorząd" wyróżniono odpowiednio następujące podmioty:
Miasto Gorlice
Powiat Łęczyński
Gmina Zbójno
 

Nowe boisko w Rużu

 
Nowe boisko w Rużu
 
 
W dniu 12 listopada br. nastąpił techniczny odbiór prac dla inwestycji pn. „Modernizacja boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Rużu”. W odbiorze uczestniczyli: Komisja odbiorowa powołana przez Wójta Gminy, przedstawiciel wykonawcy Pan Przemysław Gruda oraz inspektor nadzoru Pan Jerzy Wileński.
Zakres prac obejmował wykonanie boiska szkolnego o nawierzchni z trawy naturalnej z rolki wraz z systemem odwodnienia, montaż: piłkochwytów, bramek, ławek dla zawodników i kibiców, koszy na śmieci oraz zakup wózka do oznaczania linii na boisku kredą lub wapnem. Wykonawcą inwestycji była firma GRUMIX Spółka Z o.o. Sp.k. z siedzibą w Sarnowie, która zrealizowała zadanie za kwotę 210 330,00 zł.
Inwestycja jest realizowana z udziałem środków zewnętrznych w naborze ogłoszonym przez Stowarzyszenie LGD ”Dolina Drwęcy” w ramach Działania 7.1. Rozwój kierowany przez społeczność w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
 
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16

„ Być jak Ignacy. Nauka to przyszłość”

 
„ Być jak Ignacy. Nauka to przyszłość”
 
 
Uczniowie klas l-lll ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Działyniu biorą udział w V edycji programu naukowego „ Być jak Ignacy”. W tym roku edycja wystartowała pod hasłem „ Nauka to przyszłość”. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Lukasiewicza . Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.
Dzięki programowi uczniowie będą zdobywali wiedzę w czterech dziedzinach: energia, ekologia, transport, technologie przyszłości.
Poznają tez sylwetki czterech naukowców:
Józefa Rotblata
Władysława Szafera
Ernesta Malinowskiego
Stefana Banacha.
Zadania są już realizowane w ramach koła „ Mały twórca przyszłości”. Na zajęciach koła uczymy się przez zabawę i eksperymentujemy.
Zdobywanie wiedzy w dziedzinie energii już za nami.
 
 • 2
 • 1
 • 3

 • plakat

 • Wspieraj-seniora-dla wolontariuszy

 • konsultacje

Dotacja dla Ochotniczych Straży Pożarnych

 
Dotacja dla Ochotniczych Straży Pożarnych
 
 
W dniu 2 października 2020 r. w Łubiance odbyło się uroczyste podpisanie umów o przyznanie dotacji w ramach ogólnopolskiego programu na zakup sprzętu i wyposażenia jednostek OSP z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Na 170 złożonych wniosków, 31 zostało rozpatrzonych pozytywnie w tym dla OSP Działyń oraz OSP Zbójno. Na ręce dh Kazimierza Dąbrowskiego i dh Michała Zglenickiego vouchery o wartości 15 000 zł wręczył Wicewojewoda Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Józef Ramlau oraz prezes WFOŚiGW Pan Ireneusz Stachowiak.
Podczas uroczystości odbyła również ceremonia wręczenia odznaczeń. Srebrną odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczony został dh Dariusz Mężykowski - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Komendant Gminny w Gminie Zbójno.
 
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28


Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Klonowie Imienia Powstańców Styczniowych

 
 
Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Klonowie Imienia Powstańców Styczniowych
 
 
30 września br. Wójt Gminy Pani Katarzyna Kukielska oraz Sekretarz Pan Jacek Foksiński na zaproszenie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klonowie Pani Barbary Walaszczyk uczestniczyli w uroczystości nadania imienia i przekazania sztandaru szkole.
Uroczystość była bardzo podniosła. Były przemówienia oraz gratulacje. O godz. 11-ej w kościele pw. NMP Królowej Polski w Ciepieniu zgromadzili się nauczyciele, rodzice, uczniowie, absolwenci szkoły, przedstawiciele władz samorządowych, jednostek gminnych, szkół, zaproszeni goście, poczty sztandarowe szkoły oraz Ochotniczych Straży Pożarnej Klonowa i Zbójna. Podczas mszy świętej sztandar szkoły z nowym imieniem został poświęcony przez ks. Sławomira Bącelę. Następnie fundatorzy sztandaru poproszeni zostali o symboliczne wbicie gwoździ honorowych w drzewiec sztandaru. Przewodniczący Rady Gminy Pan Mieczysław Pankiewicz przeczytał uchwałę o nadaniu imienia Powstańców Styczniowych i wręczono sztandar Dyrektorowi Szkoły Pan Barbarze Walaszczyk. Z kolei Dyrektor przekazała sztandar uczniom, podkreślając, że jest on symbolem honoru i godności.
Zgodnie z tradycją wierności sztandarowi, przedstawiciele klas złożyli uroczyste ślubowanie. Podczas przemówień wielokrotnie wspominano bohaterską walkę powstańców styczniowych. Uroczystość zakończyła się wystąpieniem Pani Dyrektor Barbary Walaszczyk w którym, podziękowała wszystkim przybyłym na uroczystość za ciepłe słowa, życzenia i gratulacje.
 
 • 16
 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 17
 • 18
 • 19
 • 2
 • 20
 • 21
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Podpisanie umowy na przebudowę świetlicy wiejskiej w Klonowie

 
 
Podpisanie umowy na przebudowę świetlicy wiejskiej w Klonowie
 
 
W dniu 23 września 2020 r. w Urzędzie Gminy Zbójno nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Wójtem Gminy Zbójno - Katarzyną Kukielską a wyłonionym w przetargu Zakładem Budowlano-Handlowym MIGBUD z Lipna reprezentowanym przez Pana Mirosława Obuchowskiego na „Przebudowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Klonowo oraz zagospodarowanie terenu przyległego”.
 
Inwestycja będzie polegała m.in. wykonaniu robót rozbiórkowych, wykonaniu wieńca oraz otworów okiennych i drzwiowych we wskazanych miejscach, montażu nadproży, postawieniu nowych ścian wewnętrznych działowych, wzmocnieniu fundamentów, montażu nowej stolarki okiennej i drzwiowej, dociepleniu ścian wełną mineralną, wykonaniu tynku silikonowego barwionego, montażu rynien i daszków na wejściami, wykonaniu nowej konstrukcji dachu z jego deskowaniem i ułożeniem blachy, wykonaniu podłóg w poszczególnych pomieszczeniach wraz z pomalowaniem ścian, zagospodarowaniu terenu wokół budynku poprzez: utwardzenie z kostki brukowej, założenie trawnika, nasadzenie drzew i montaż małej architektury. Firma zgodnie z umową wykona przedmiotowe prace do 26 lutego 2021 r. za kwotę 1 113 999,87 zł.
 
Inwestycja jest realizowana z udziałem środków zewnętrznych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 7.Rozwój lokalny kierowany przez społeczność; Działania 7.1. Rozwój lokalny kierowany przez społeczność Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
 
 • 11

I Bieg Wokół Drumlin Zbójeńskich

 

I Bieg Wokół Drumlin Zbójeńskich

 

9 września 2020 r. w blasku słonecznej pogody na bieżni boiska szkolnego Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie został zorganizowany I Bieg Wokół Drumlin Zbójeńskich. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki, blisko pięćdziesięcioro uczestników.

 

 • 4

„Pomożesz mi wstać”

 

„Pomożesz mi wstać”

 

Dotychczas zebrane nakrętki zostały przekazane Komitetowi Społecznemu „Pomożesz mi wstać” z siedzibą w Bartoszycach na rzecz zbiórki 2020/1728/KS Walczymy dla Ksawcia. Niespełna 3-letni Ksawery Rynkiewicz choruje na SMA-typu 2 czyli rdzeniowy zanik mięśni. Choroba szybko się rozwija, powoduje zanik mięśni odpowiedzialnych za poruszanie i oddychanie. Otrzymuje on refundowany lek, podawany co 4 miesiące wkłuciem dolędzwiowym do końca życia. Pojawiła się jednak szansa na skuteczniejsze leczenie, które pozwoli Ksaweremu stanąć na nogi. Niestety jego koszt to 9,5 mln złotych. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do wrzucania plastikowych nakrętek do kosza przy Urzędzie.

 

 • 2
 • 3

Budowa kolejnych przydomowych oczyszczalni ścieków

 
 
Budowa kolejnych przydomowych oczyszczalni ścieków
 
 
W dniu 9 września br. w Urzędzie Gminy Zbójno nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Gminą Zbójno reprezentowaną przez Panią Wójt – Katarzynę Kukielską a wyłonionym w przetargu Wielobranżowym Zakładem Usługowym z Włocławka reprezentowanym przez Pana Andrzeja Sieradzkiego na budowę 50 szt. przydomowych oczyszczalni. Przedmiotowe oczyszczalnie powstaną na terenie wszystkich sołectw naszej gminy do końca lutego 2021 r. Koszt całej inwestycji to 1 107 000,00 zł.
Inwestycja realizowana jest przy udziale środków zewnętrznych w ramach operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa”, poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
 • 1

Uroczyste wręczenie aktów mianowania nauczycielom

 
Uroczyste wręczenie aktów mianowania nauczycielom
 
 
W dniu 1 września 2020 r. odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowania nauczycielom, którzy 25 sierpnia 2020 r. zaprezentowali swój dorobek zawodowy przed komisją egzaminacyjną, powołaną przez Wójta Gminy Zbójno. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół.
Nauczyciel mianowany to trzeci stopień awansu zawodowego. Według przepisów ustawy mógł go zdobyć nauczyciel kontraktowy, który odbył staż trwający 2 lata i 9 miesięcy oraz zdał egzamin przed komisją. W skład komisji wchodzili: przedstawiciel organu prowadzącego jako przewodniczący, przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektor szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony, a także 2 ekspertów wpisanych na listę ekspertów przez Ministra Edukacji Narodowej.
 
Wśród awansujących nauczycieli był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Piotr Jagodziński, wychowania przedszkolnego pani Małgorzata Rucińska oraz edukacji wczesnoszkolnej pani Monika Domagalska. Pani Wójt, wręczając akty, życzyła satysfakcji z pracy, powodzenia i niesłabnącego zaangażowania w pracę.
 
 
 • 10

 

Remont Figuki w Podolinie

 

W ramach odnowy centrum wsi w sołectwie Podolina wyremontowano figurkę. To kolejna inwestycja zrealizowana ze środków funduszu sołeckiego.

 

 • 6

 • dozynki 2020

„Zakręcone serce” w Zbójnie

 
 
„Zakręcone serce” w Zbójnie
 
 
Pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek stanął dziś przy Urzędzie Gminy w Zbójnie. Zapraszamy mieszkańców do zapełniania serca nakrętkami. Do pojemnika można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, kolor, te po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również nakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów. Nakrętki będą przekazywane potrzebującym.
 
 
 • 10

Nagroda z okazji Święta Policji

 
Nagroda z okazji Święta Policji
 
 
W dniu 27 lipca 2020 r. Wójt Gminy Katarzyna Kukielska wraz z sekretarzem gminy Jackiem Foksińskim wręczyli dzielnicowemu pełniącemu służbę na terenie gminy podziękowania i nagrodę z okazji Święta Policji.
Sierż. Sztab. Piotr Sipak pełni służbę w KPP Golub- Dobrzyń, jest również dzielnicowym na naszym terenie. Znajduje się blisko naszego lokalnego społeczeństwa i pomaga rozwiązywać wiele naszych spraw.
Dziękujemy!
 
 • 1

Stypendia sportowe 2020

 

Stypendia sportowe 2020

 

Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Zbójno z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe, Wójt Gminy Zbójno przyznał w drodze decyzji stypendia za osiągnięte sukcesy sportowe w 2019 r. Stypendium przyznawane jest na okres 6 miesięcy. W tym roku wpłynęły dwa wnioski o przyznanie stypendium, które zostały rozpatrzone pozytywnie.

        a) Eliza Rabażyńska

– uprawiana dyscyplina sportowa: kolarstwo

– uzyskany wynik sportowy: Mistrz Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego

– wysokość stypendium: 200 zł wypłacane od lipca do grudnia 2020 r.

 

        b) Julia Szyjkowska

– uprawiana dyscyplina sportowa: kickboxing

– uzyskany wynik sportowy: I miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów w  Kickboxingu formuła Kick-Light w Mysiadle

– wysokość stypendium: 200 zł wypłacane od lipca do grudnia 2020 r.

 

 • Eliza
 • Eliza2
 • Julia
 • Julia2

Szkolenie " Rolniczy handel detaliczny"

 
 
Szkolenie " Rolniczy handel detaliczny"
 
 
W Urzędzie Gminy Zbójno odbyło się szkolenie dla kół gospodyń wiejskich. Temat: " Rolniczy handel detaliczny" aktywizacja rynkowa dla KGW przeprowadzone przez ProBiznes stowarzyszenie otoczenia przedsiębiorców. Dziękujemy pani poseł Anna Gembicka oraz pani wicestaroście naszego powiatu Danuta Malecka za to, że to szkolenie odbyło się właśnie u nas.
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Rembiosze

 
 
Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Rembiosze
 
 
W dniu 21 lipca 2020 r. Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska, Sekretarz Pan Jacek Foksiński oraz pracownicy Urzędu Gminy odpowiedzialni za remont świetlicy w Rembiosze, na zaproszenie mieszkańców sołectwa Rembiocha uczestniczyli w jej uroczystym poświęceniu i otwarciu.
Na wstępie uroczystości Sołtys Pan Paweł Trokowski skierował podziękowania do wszystkich którzy zaangażowali się w remont budynku. Głos zabrała także Pani Wójt która życzyła by świetlica stała się miejscem integracji lokalnej, służyła realizacji wspólnych spotkań i przedsięwzięć.
Poświęcenia świetlicy dokonał Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Św. ks Tomasz Muraszewski.
Symbolicznego otwarcia obiektu w formie przecięcia wstęgi dokonały następujące osoby:
1) Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska
2) Przewodniczący Rady Gminy Zbójno Pan Mieczysław Pankiewicz
3) Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Św. ks Tomasz Muraszewski
4) Radny Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Pan Wiesław Młodziankiewicz
5) Radny Gminy Pan Rafał Baliński
6) Sołtys sołectwa Rembiocha Pan Paweł Trokowski
7) Dyrektor Zespołu Szkół w Działyniu Pan Rafał Rutkowski
8) przedstawiciel OSP Pan Adam Pęszyński
9) przedstawicielka KGW Pani Beata Trokowska
10 wieloletnia przewodnicząca KGW Pani Romana Kołaczyńska
Budynek przeszedł gruntowny remont w ramach którego Gmina uzyskała dofinansowanie z operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Świetlicę również doposażono w stoły, krzesła, firany, rolety oraz naczynia kuchenne.
Dziękujemy mieszkańcom za zaproszenie oraz przygotowanie uroczystości.
 
 • 4
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Modernizacją oczyszczalni ścieków w miejscowości Zbójno

 

Modernizacją oczyszczalni ścieków w miejscowości Zbójno

 

Trwają prace związane z modernizacją oczyszczalni ścieków w miejscowości Zbójno. Jest to II etap prac, dofinansowany w wysokości 85% kosztów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Roboty zgodnie z umową potrwają do 14 sierpnia 2020 r.

 

 • 5
 • 6
 • 7

Realizacja zadań z funduszu sołeckiego

 

Realizacja zadań z funduszu sołeckiego

 

Na bieżąco realizujemy zadania wynikające z funduszu sołeckiego. W piątek 24 lipca plac zabaw w Wojnowie został doposażony w bujak sprężynowy. Natomiast przy szkole w Klonowie pojawił się nowy zestaw wspinaczkowy wielofunkcyjny. Urządzenia za kwotę ok. 12 tyś. zł dostarczyła i zamontowała firma Magic Garden Sp z.o.o. z siedzibą w Pakości.

 

 • 1
 • 3
 • 2
 • 4

 

"Bitwa o wozy"

 

"Bitwa o wozy"

 

3 lipca 2020 r. ogłoszono drugą turę "Bitwy o wozy": wóz strażacki otrzyma gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. O nowe wozy nie będzie się mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji.

 

 • -

 

Tarcza dla samorządów

                                                                                               

     Tarcza dla samorządów


W dniu 6 lipca br. Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska odebrała z rąk Premiera Mateusza Morawieckiego symboliczny czek na kwotę 538 742 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych „Tarcza dla samorządów”.
Program "Tarcza dla samorządów" jest programem, który bardzo wspiera gminy i powiaty w Polsce. Dzięki wdrożonym działaniom samorządy nie będą musiały rezygnować z inwestycji i zadań, które zostały wcześniej zaplanowane.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Zmiana dyrektora w Szkole Podstawowej w Rużu

 

Zmiana dyrektora w Szkole Podstawowej w Rużu


W dniu 1 lipca br. w Urzędzie Gminy Zbójno odbyło się wręczenie aktu powierzenia stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ziemi Dobrzyńskiej w Rużu, Pani Monice Tarantowicz. Zgodnie z przepisami kadencja dyrektora szkoły trwa pięć lat. Wręczając nominację „nowej” Pani Dyrektor Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska życzyła udanych inicjatyw i trafnych decyzji w zarządzaniu oraz owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami i ich rodzicami oraz organem prowadzącym.

 

 • -
 • -

Radni udzielili absolutorium Wójtowi Gminy

 
 
Radni udzielili absolutorium Wójtowi Gminy
 
 
Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska podczas XVII sesji Rady Gminy, która odbyła się w nowej siedzibie Urzędu Gminy w dniu 25 czerwca br. otrzymał absolutorium. Za udzieleniem absolutorium było 15 radnych, nikt nie był przeciw. Chwilę wcześniej Pani Wójt prezentowała Raport o stanie Gminy za 2019 rok, za który otrzymała wotum zaufania.
Komisja rewizyjna, w której gestii leży rozpatrzenie sprawozdania finansowego oraz wnioskowanie w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium organowi wykonawczemu z tytułu wykonania budżetu, przedstawiła Radzie Gminy ocenę wykonania budżetu za rok 2019. Dokumenty te uzyskały również pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.
 
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Uroczyste poświęcenie i otwarcie drogi gminnej nr 110519C Działyń-Rembiocha

 
 
Uroczyste poświęcenie i otwarcie drogi gminnej nr 110519C Działyń-Rembiocha
 
 
W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste poświęcenie i otwarcie drogi gminnej która łączy dwie miejscowości Działyń i Rembiochę. Poświęcenia nowego odcinka drogi dokonał Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Św. ks Tomasz Muraszewski.
Symbolicznego otwarcia odcinka w formie przecięcia wstęgi dokonały następujące osoby:
 
1) Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Józef Ramlau
2) Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska
3) Przewodniczący Rady Gminy Zbójno Pan Mieczysław Pankiewicz
4) Wykonawca inwestycji Prezes PRD Lipno Pan Andrzej Kurda
5) Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Św. ks Tomasz Muraszewski
5) Radna Gminy Pani Hanna Ignaszak
6) Sołtys sołectwa Działyń Pan Zygmunt Popielarski
7) przedstawiciel mieszkańców
 
W uroczystości wzięli udział także radni: Pan Rafał Baliński, Pan Andrzej Kwiatkowski, Pan Gabriel Głowiński, inspektor nadzoru Pan Sergiusz Makowski, pracownicy gminy przygotowujący i nadzorujący inwestycję oraz mieszkańcy. Droga o długości 1350 mb została wyremontowana za kwotę 910 568,86 zł. Zakres prac to m.in. korytowanie pod konstrukcję nawierzchni, profilowanie i zagęszczenie podłoża, wbudowanie warstwy wzmacniającej, wbudowanie podbudowy zasadniczej, ułożenie warstw bitumicznych nawierzchni, ustawienie krawężników i obrzeży betonowych na ławie betonowej, ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej i wykonanie poboczy. Na remont drogi Gmina Zbójno otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60%.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za poczęstunek i tak piękne zorganizowanie uroczystości.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

 
Uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków
 
 
W dniu 19 czerwca 2020 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w Urzędzie Marszałkowskim. Gmina Zbójno otrzymała w ramach PROW wsparcie w kwocie 745 tys. 845 zł. na budowę kolejnych 50 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków w naszej gminie
47 milionów złotych wsparcia na inwestycje w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej trafiło do 56 gmin
 • -
 • -

Modernizacja oczyszczalni ścieków

 
 
Modernizacja oczyszczalni ścieków
 
 
W dniu 12 czerwca 2020 r. w Urzędzie Gminy nastąpiło podpisanie umowy na modernizację oczyszczalni ścieków w miejscowości Zbójno. Jest to II etap prac, dofinansowany w wysokości 85% kosztów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Roboty obejmować będą m.in. zakup i montaż układu sterowania natlenianiem z zastosowaniem czujników tlenu, zakup i montaż aparatury do pomiaru osadu, montaż mieszadeł, montaż dmuchaw napowietrzających, przebudowę rozdzielni RS, przebudowę rozdzielni RT, modernizację kraty do wyłapywania skrawków, modernizację przepompowni ścieków oczyszczonych, wykonanie połączeń wyrównawczych w pomieszczeniu technicznym, wykonanie instalacji nagrzewania pomieszczenia technicznego z kontrolą i sterowaniem temperaturą, dostawę sprzętu i oprogramowania do wizualizacji i sterowania procesem oczyszczania, wykonanie układu powiadamiania alarmowego, wykonanie instalacji alarmowej, wykonanie instalacji monitoringu. Roboty zostaną wykonane do 14 sierpnia b.r. przez firmę Zakład Usługowy „WOD-BUD” Zdzisław Kliński.

 

 • -

Uroczyste poświęcenie i otwarcie drogi gminnej Ciepień - Zbójno

 
 
Uroczyste poświęcenie i otwarcie drogi gminnej Ciepień - Zbójno
 
 
W dniu 8. czerwca odbyła się ważna dla mieszkańców uroczystość poświęcenia i otwarcia nowo wybudowanej drogi gminnej Ciepień - Zbójno. Poświęcenia nowego odcinka drogi dokonał proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Polski w Ciepieniu ks. Sławomir Bącela.
 
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:
 
1) Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska
2) Przewodniczący Rady Gminy Zbójno Pan Mieczysław Pankiewicz
3) Wykonawca inwestycji Prezes PRD Lipno Pan Andrzej Kurda
4) Proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Polski w Ciepieniu ks. Sławomir Bącela
5) radny okręgu Ciepień Podolina Zosin Pan Grzegorz Maślewski
6) sołtys wsi Ciepień Pan Jacek Kiełkowski
7) sołtys wsi Zbójno Pan Michał Zglenicki
8) przedstawiciel mieszkańców Pan Łukasz Pipczyński
 
W uroczystości wzięli udział także licznie przybyli mieszkańcy codziennie korzystający z tego odcinka drogi, sołtys wsi Zosin Pani Krystyna Gumińska, pracownicy gminy przygotowujący i nadzorujący inwestycję Sekretarz Gminy Pan Jacek Foksiński, Pan Tomasz Smoliński, Pani Anna Rzążewska i Pani Marzena Marcinkowska.
Droga ta została wybudowana w 2 etapach. Pierwszy odcinek o długości 1970 metrów za kwotę 1 milion 10 tysięcy złotych został wykonany w 2019 r, drugi o długości 943 metry w kwietniu 2020 r. za kwotę 392 tys. 623, 56 zł.
Zakres prac przedmiotowych dróg obejmował m.in. korytowanie pod konstrukcję nawierzchni, profilowanie i zagęszczenie podłoża, wbudowanie warstwy wzmacniającej, wbudowanie podbudowy zasadniczej, ułożenie warstw bitumicznych, wykonanie poboczy i zjazdów.
Na remont tych 2 odcinków gmina Zbójno otrzymała środki zewnętrzne z Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020, gdzie wysokość pomocy to 63,63% kosztów kwalifikowanych.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom wsi Ciepień za poczęstunek i tak piękne zorganizowanie uroczystości.
 
 
 
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Raport o stanie Gminy Zbójno za 2019 rok

 

RAPORT O STANIE GMINY ZBÓJNO ZA 2019 rok

 

Zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506 z późn. zm.), wójt co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy. Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.

 


XXX – lecie Samorządu Terytorialnego

 

XXX – lecie Samorządu Terytorialnego

 

Ustawą z dnia 8. marca 1990 r. o samorządzie gminnym przywrócony został w Polsce samorząd gminny. Od tego momentu władzą stanowiącą w naszej  gminie jest Rada Gminy Zbójno wybierana co cztery lata w wyborach powszechnych przez mieszkańców całej gminy. 

30 lat temu 27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze wolne, powszechne wybory do rad gmin. Wybory, które Polskę i dały początek odrodzonej samorządności.

Po pierwszych wyborach, które miały miejsce właśnie 30 lat temu, 27. maja 1990 r. w zbójeńskiej Radzie Gminy zasiadało 18 radnych.

Oto lista pełnych nazwisk zbójeńskiego samorządu:

Walerian Pniewski -  Naczelnik Gminy Zbójno w latach 1976-1990

 

 • -

 

Kazimierz Tułodziecki – Wójt Gminy Zbójno w latach 1990 – 1994. W 1994 r. powołany na Wojewodę Włocławskiego.

 

 • -

Skład Rady Gminy w tej kadencji:

 1. Grzegorz Majda – przewodniczący rady gminy
 2. Jan Celmer
 3. Mieczysław Pankiewicz
 4. Czesław Arszyński
 5. Ewa Cendrowska
 6. Kazimierz Iglewski
 7. Czesłąw Kiełpiński
 8. Marek Osiński
 9. Wojciech Poczwardowski
 10. Stanisław Winnicki
 11. Edmund Czerwiński
 12. Andrzej Korpalski
 13. Mieczysław Pipczyński
 14. Roman Kępiński
 15. Waldemar Grudzień
 16. Piotr Karwaszewski
 17. Włodzimierz Mężykowski
 18. Tomasz Wszelak – delegat do Sejmiku Województwa

 

 

Kadencja 1994- 1998:

Wójt Gminy Zbójno - Grzegorz Tułodziecki

 

 • -

Radni:

 1. Przewodniczący Rady Gminy – Czesław Kiełpiński, potem Sylwester Zarębski
 2. Maciej Andrzeszewski – delegat do Sejmiku Wojewodztwa
 3. Marek Osiński
 4. Franciszek Będlin
 5. Stanisław malanowski
 6. Włodzimierz Mężykowski
 7. Andrzej Korpalski
 8. Henryk Gorzka
 9. Krzysztof Kordowski
 10. Kazimierz Pakulski
 11. Roman Laskowski
 12. Tomasz Wszelak
 13. Wiesław Dąbrowski
 14. Michał Jurkiewicz
 15. Jan Kostuj
 16. Tadeusz Wiśniewski
 17. Mieczysław Pankiewicz
 18. Krzysztof Gołębiewski (Zenon Wojciechowski)

 

Kadencja 1998 – 2002

Wójt Gminy Zbójno Grzegorz Tułodziecki

 

Radni:

 1. Mieczysław Pankiewicz – Przewodniczący rady Gminy
 2. Wiesław Dąbrowski
 3. Jan Dymek
 4. Włodzimierz Mężykowski
 5. Tadeusz Lewandowski (Sylwester Zarębski)
 6. Kazimierz Pakulski
 7. Waldemar Jurkiewicz
 8. Piotr Gurtowski
 9. Andrzej Korpalski
 10. Stefan Stancelewski
 11. Wojciech Kwiatkowski
 12. Jerzy Rumiński
 13. Krystyna Wicińska
 14. Marek Kuciński
 15. Wiesław Młodziankiewicz
 16. Zenon Wojciechowski
 17. Józef Świderski
 18. Zenon Chojnicki

 

Kadencja 2002 – 2006

Wójt Gminy Zbójno Grzegorz Tułodziecki

 1. Kazimerz Pakulski – przewodniczący Rady Gminy
 2. Janusz Jeziorski
 3. Henryk Jasiński
 4. Rafał Burkwicz
 5. Roman Kępiński
 6. Wojciech Kwiatkowski
 7. Mieczysław Pankiewicz
 8. Edmund Czerwiński
 9. Stanisław Jurkiewicz
 10. Adam Stacherski
 11. Alicja Dolecka
 12. Marian Rutkowski
 13. Wacław Walczewski
 14. Waldemar Jurkiewicz
 15. Lech Kopacki
 16. Lech Dąbrowski
 17. Marek Majewski

 

Kadencja 2006 – 2010

Wójt Gminy Zbójno Grzegorz Tułodziecki

Radni:

 1. Lech Dąbrowski – przewodniczący Rady Gminy
 2. Waldemar Jurkiewcz
 3. Alicja Dolecka
 4. Rafał Burkwicz
 5. Anika Jarzębowski (Grzegorz Maślewski)
 6. Krzysztof Kozłowski
 7. Janusz Jeziorski
 8. Edmund Czerwiński
 9. Mariola Wszelaki
 10. Wacław Walczewski
 11. Edyta Urbańska
 12. Danuta Krauza
 13. Marek Majewski
 14. Teresa Wiśniewska
 15. Dorota Bróździńska

 

Kadencja 2010 – 2014:

Wójt gminy Zbójno Grzegorz Tułodziecki

 

 

Radni:

 1. Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Gminy
 2. Waldemar Jurkiewicz
 3. Alicja Dolecka
 4. Krzysztof Kozłowski
 5. Hanna Wesołowska
 6. Grzegorz Zieliński
 7. Janusz Jeziorski
 8. Eugeniusz Czarnecki
 9. Mariola Wszelaki
 10. Edyta Urbańska
 11. Hanna Ignaszak
 12. Daniel Kończalski
 13. Wacław Walczewski
 14. Dorota Bróździńska
 15. Magdalena Wojciechowska

 

Kadencja 2014 – 2018

Wójt Gminy Zbójno - Katarzyna Kukielska

 

 • -

Radni:

 1. Mieczysław Pankiewicz – Przewodniczący Rady Gminy
 2. Rafał Baliński
 3. Bronisław Ciechacki
 4. Lech Dąbrowski
 5. Alicja Dolecka
 6. Magdalena Dylewska
 7. Jacek Iglewski
 8. Andrzej Karwaszewski
 9. Wojciech Lisiński
 10. Grzegorz Maślewski
 11. Wiesław Młodziankiewicz
 12. Grażyna Stachowska
 13. Hanna Wesołowska
 14. Jerzy Worek

 

Kadencja 2018 – 2023

Wójt gminy Zbójno Katarzyna Kukielska

Radni:

 1. Mieczysław Pankiewicz – Przewodniczący rady Gminy
 2. Rafał Baliński
 3. Iwona Tomaszewska
 4. Dariusz Mężykowski
 5. Alicja Dolecka
 6. Magdalena Dylewska
 7. Andrzej Kwiatkowski
 8. Andrzej Karwaszewski
 9. Gabriel Głowiński
 10. Grzegorz Maślewski
 11. Hanna Ignaszak
 12. Grażyna Stachowska
 13. Renata Stencelewska
 14. Grzegorz Stacherski
 15. Jerzy Worek

 

Samorząd gminy Zbójno tworzą także pracownicy naszego urzędu. Wymienimy niektórych z nich pełniących funkcje kierownicze. Są to na dzień dzisiejszy:

Sekretarz Gminy Zbójno - Jacek Foksiński

 

 • -

Skarbnik Gminy - Małgorzata Szewczykowska

 

 • -

Kierownicy wydziałów i jednostek organizacyjnych gminy oraz pozostali pracownicy.

Wszyscy my tu wcześniej wymienieni  tworzymy samorząd i pracujemy na rzecz naszej małej ojczyzny.

XXX – lecie Samorządu Terytorialnego jest to wyjątkowa rocznica, którą przeżywamy tylko raz.

Z okazji XXX – lecia odtworzenia samorządu gminnego pragniemy podziękować wszystkim poprzednim  władzom – wójtom, radnym poprzednich kadencji i obecnej, sołtysom oraz wszystkim pracownikom za codzienny trud i ciężką pracę na rzecz społeczności lokalnej gminy Zbójno. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, pomyślności, wiary w lepsze jutro oraz wytrwałości w tej niełatwej służbie na rzecz drugiego człowieka.

 

 


Pomagamy jak możemy

 

POMAGAMY JAK MOŻEMY

 

Podczas gdy w innych samorządach dopiero zaczęto wydawanie żywności, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbójnie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności w stanie zagrożenia epidemicznego zaczął pomagać potrzebującym już miesiąc temu.
W dniu 19 marca b.r. dostarczono żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa – Podprogram 2019 do domostw osób starszych i samotnych, które znajdują się w grupie najwyższego ryzyka zarażenia się wirusem SARS-CoV-2 i powinni unikać bezpośredniego kontaktu ze skupiskami osób.
W dniu 20 i 23 marca b.r. rozdysponowano żywność w ramach Programu dla pozostałych osób (ok. 190 rodzin) umawiając mniejsze grupy osób na ustaloną godzinę, co diametralnie rozładowało ilość osób odbierających żywność w tym samym czasie ograniczając kontakt osób.
Wydano ponad 5,5 tony żywności, 14 rodzajów art. spożywczych, 570 mieszkańcom gminy Zbójno.

 

 • -

Konkurs plastyczny „Wirusa w koronie szybko przegonię”

 

Konkurs plastyczny

 „Wirusa w koronie szybko przegonię”


Konkurs organizowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku  od 4 do 15 lat.  Organizatorem konkursu jest Wójt Gminy Zbójno, osoba upoważniona do udzielania informacji na temat konkursu: Marzena Marcinkowska, tel. 790-209-024, e-mail: promocja@zbojno.pl. Celem Konkursu jest rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

 

 • -

Nowe drogi w Gminie Zbójno

 

Nowe drogi w Gminie Zbójno 

 

Mimo ograniczeń organizacyjnych w działalności Gminy na bieżąco realizujemy zadania oraz prowadzimy inwestycje. W dniu 20 kwietnia br. Komisja powołana  praz Wójta Gminy Zbójno odebrała dwa odcinki dróg gminnych nr 110519C Działyń-Rembiocha o łącznej długości 1350 mb. oraz odcinek drogi nr 110512C Zbójno-Ciepień o długości 943 mb.  Zakres prac przedmiotowych dróg obejmował m.in. korytowanie pod konstrukcję nawierzchni, profilowanie i zagęszczenie podłoża, wbudowanie warstwy wzmacniającej, wbudowanie podbudowy zasadniczej, ułożenie warstw bitumicznych nawierzchni, ustawienie krawężników i obrzeży betonowych na ławie betonowej, ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej i wykonanie poboczy. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Lipna. Na remont odcinków dróg Działyń-Rembiocha Gmina Zbójno otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60%. Całkowity koszt zadania to 910 568,86 zł. Natomiast droga w Ciepieniu jest realizowana przy udziale środków zewnętrznych PROW na lata 2014-2020, gdzie wysokość pomocy to 63,63 % kosztów kwalifikowalnych. W przypadku tej drogi całkowity jej koszt to 391 623,56 zł.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Monografia Gminy Zbójno

 

MONOGRAFIA GMINY ZBÓJNO


Osoby które są zainteresowane nabyciem monografii, prosimy o kontakt pod numerem telefonu (54)280 10 91, 790 209 024 oraz dokonywanie wpłat na konto Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbójnie na numer 56 9551 0002 0100 8821 2000 0010 z dopiskiem „opłata za książkę”. Koszt publikacji to 50,00 zł. Po zaksięgowaniu pieniędzy na wskazanym koncie, będziemy się z Państwem kontaktować celem bezpiecznego przekazana książki.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

ZUS  DLA  BIZNESU

Magazyn informacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

 

 • -

 

Wolontariusze mile widziani

Informacja dla osób starszych i samotnych.

 

Osoby starsze i samotne, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny i sąsiadów w zrobieniu zakupów czy zaopatrzeniu w leki proszone są o kontakt telefoniczny do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbójnie pod numer telefonu : 54-280-19-32 lub 54-284-15-81 w godzinach od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku.
Jednocześnie zapraszamy mieszkańców Gminy Zbójno do współpracy przy niesieniu pomocy. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej poprzez kontakt telefoniczny.
W związku z zaistniałą sytuacją Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego dla osób samotnych, starszych, źle znoszących izolację, czy odczuwających stan zmożonego zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa.
Wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia psychologicznego będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc psychologiczną pod bezpłatnym numerem telefonu 800 100 102.
Więcej informacji pod adresem: https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/…/infolinia-wsparcia-p…
Ponadto informujemy, iż osoby mogą skorzystać również ze wsparcia psychologa dyżurującego w punkcie konsultacyjnym dla rodzin w Zbójnie pod numerem telefonu 607 622 792

 


 

Informacja o maseczkach dla mieszkańców

 

Uprzejmie informujemy, że do dnia 10.kwietnia należy zgłaszać do sołtysów zapotrzebowanie co do ilości maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy Zbójno. Obowiązuje limit 1 maseczka na jednego mieszkańca. Maseczki są szyte z bawełny, są wielokrotnego użytku, po każdym użyciu należy je wyprać.
Maseczki będą dostarczane po Wielkanocy przez strażaków OSP Zbójno i OSP Działyń i zostawiane przed drzwiami lub na furtce każdej nieruchomości w ten sposób, by nie dochodziło do żadnego kontaktu z osobami potencjalnie zarażonymi. Dokładny dzień rozwożenia podamy w następnym komunikacie.

Koszt jednej maseczki wynosi 2 zł. W miarę możliwości prosimy każdego mieszkańca o przekazanie darowizny w tej kwocie na konto Szpitala Powiatowego w Golubiu - Dobrzyniu nr 61 1560 0013 2532 9202 1000 0001  tytuł przelewu: darowizna dla szpitala.

Gdyby każdy przekazał kwotę 2 zł za sztukę maseczki, nasz szpital mógłby zakupić za prawie 8 tysięcy złotych środki ochrony osobistej dla lekarzy i chorych w walce z koronawirusem.

Poniżej przedstawiamy numery telefonów do sołtysów wszystkich sołectw.

1. Małgorzata Boniecka ( Adamki) - 512280921
2. Jacek Kiełkowski ( Ciepień ) - 602292335
3. Zygmunt Popielarski (Działyń ) - 786963289
4. Marzena Kubik (Klonowo) - 663 686 721
5. Paweł Czajkowski ( Łukaszewo) - 054 280 1988
6. Elżbieta Rakoczy ( Obory) - 785 778 524
7. Andrzej Matyjasik ( Podolina) - 054 2801044
8. Paweł Trokowski (Rembiocha) - 502 636 461
9. Sławomira Lazarowska (Rudusk) - 665 278 239
10. Kazimierz Kierkowski (Ruże) - 054 280 1952
11. Magdalena Dylewska (Sitno) - 785476317
12. Elżbieta Jachowska (Wielgie) - 785110616
13. Andrzej Karwaszewski (Wojnowo) - 662 361 740
14. Bronisław Ciechacki (Zbójenko) - 665 772 484
15. Michał Zglenicki (Zbójno) - 609 770 832
16. Krystyna Gumińska (Zosin) - 508 438 757

 


 
 
Maseczki dla mieszkańcówj Gminy Zbójno
 
 
W dniu dzisiejszym została podjęta decyzja o zleceniu przez gminę Zbójno uszycia ponad 3000 sztuk maseczek bawełnianych wielokrotnego użytku. Maseczki będzie można prać. Bawełniany materiał został już zamówiony. Uszycia podjęły się dwie wspaniałe panie krawcowe z Działynia i Zosina, które za symboliczną złotówkę uszyją maseczki. Proszę zgłaszać do swoich sołtysów chęć nabycia. Maseczki będą rozwożone po ich uszyciu przez straż OSP. Obowiazuje limit 1 maseczka na osobę i tylko dla mieszkańcow gminy.
Zdrowie mieszkańców jest dla nas najważniejsze.

 


 

Monografia Gminy Zbójno

 

Ukazała się monografia gminy Zbójno, której wydawcą jest Gminna Biblioteka Publiczna w Zbójnie. Autor Pan Marek Pawłowski, opisał historię gminy Zbójno od pradziejów do chwili współczesnej. Jest to najobszerniejsze opracowanie dotyczące gminy, jakie wydano do tej pory. Już wkrótce książką trafi do Państwa rąk. W związku z obecną sytuacją prosimy osoby zainteresowane jej kupnem, o kontakt pod numerem telefonu (54)280 10 91, 790 209 024 w godz. 7:30-15:30. Koszt publikacji to 50,00 zł.

 

 • -

 

Laptopy dla szkół

 

W związku z wprowadzeniem e-zajęć w szkołach w trosce o Waszą edukację oraz biorąc pod uwagę ilość komputerów na rodzinę przekazaliśmy dyrektorom szkół w naszej gminie laptopy, które zostaną Wam wypożyczone na czas trwania edukacji zdalnej.

Dalszą część sprzętu komputerowego zostanie zakupiona z projektu unijnego Polska Cyfrowa w najbliższym czasie i przekazana do szkół w celu ich dalszego wypożyczania.

 

 • -

 

Przebudowa drogi gminnej Zbójno - Ciepień

Przebudowa drogi gminnej Zbójno - Ciepień, ll etap w toku. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w 63,63%.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Przebudowa drogi gminnej Działyń--Rembiocha

 

Trwa przebudowa drogi gminnej Działyń--Rembiocha dofinansowana z budżetu Państwa z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wylano pierwszą warstwę wiążącą.Dalsze roboty trwają. Termin zakończenia prac to 30 kwietnia tego roku.

 

 • -
 • -
 • -
 • -

 

Interaktywny projekt w szkole w Działyniu.

 

Od stycznia br. uczniowie Zespołu Szkół w Działyniu realizują projekt fundacji mBanku "Od juniora do doktora – interaktywne gry matematyczne". Celem projektu jest wdrażanie nowoczesnych technologii podczas nauki czy zabawy przy wykorzystaniu między innymi: robotów Photon, magicznego dywanu, maty do kodowania, telewizorów dotykowych i tablic multimedialnych.
Nowoczesne technologie pozwalają rozwijać kompetencje matematyczne, kreatywność, uczą logicznego myślenia, rozwijają koordynację przestrzenną. Zajęcia cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów. Zwieńczeniem tego projektu będzie przygotowanie gier przez uczestników, które zostaną zaprezentowane na specjalnym spotkaniu, w którym będą uczestniczyli przedstawiciele gminy i powiatu.
W przyszłości planujemy przystąpienie do kolejnych tego typu inicjatyw.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Trwa remont drogi powiatowej nr 2126C relacji Świętosław-Działyń

 

Powiat Golubsko-Dobrzyński jest w trakcie realizacji inwestycji pn.: „Remont drogi powiatowej nr 2126C Świętosław - Działyń wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Droga ta jest jedną z nielicznych dróg w powiecie Golubsko-Dobrzyńskim będącą w części drogą o nawierzchni gruntowej. Z tego powodu na tejże drodze szczególne w okresie jesienno-zimowym powstawały dziury, błoto i koleiny, co znacznie utrudniało przejazd mieszkańców powiatu. Dzięki przeprowadzeniu remontu poprawi się jakości życia Mieszkańców, a przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników korzystających z tego odcinka drogi.

Wykonawcą zadania jest firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Lipnie, która udzieliła 4-letniego okresu gwarancji na realizowane zadanie. Koszt wykonania robót drogowych zgodnie z podpisaną umową wyniesie 3 043 765,75 zł brutto.

W chwili obecnej Wykonawca przeprowadził prace polegające na wyprofilowaniu i umocnieniu istniejących skarp co jest niezbędne do uzyskania projektowanych szerokości drogi powiatowej. Ponadto zostały również przeprowadzone prace związane z oczyszczeniem poboczy drogi z dziko rosnących zakrzewień i zadrzewień.

Zgodnie z opracowaną dokumentacją droga powiatowa zostanie wyremontowana poprzez wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na odcinku o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Wykonany zostanie również remont istniejących chodników o powierzchni 140 m2 oraz konserwacja i odtworzenie na całej długości drogi rowów i ścieków przydrożnych. Sporządzona dokumentacja przewiduje wykonanie utwardzenia poboczy wraz z zabezpieczeniem skarp nasypów. Ponadto na remontowanym odcinku zostaną zamontowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, przy uzyskanym przez Powiat Golubsko-Dobrzyński dofinansowaniu wynoszącym 1 760 553,00 zł, co stanowić ma 55% kosztów ogólnych zadania. Ponadto inwestycja zostanie dofinansowana w ramach dotacji celowej udzielonej przez dwa samorządy: Gminę Ciechocin w kwocie 64 485,22 zł oraz Gminę Zbójno w kwocie 72 484,24 zł. Planowany termin zakończenia prac to połowa bieżącego roku.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Miejsca kwarantanny

 

Zgodnie z poleceniem Wojewody Kujawsko - Pomorskiego przygotowaliśmy miejsca kwarantanny. Są nimi świetlice wiejskie w Sitnie, Rużu i Rembiosze.

Oby okazało się, że nie będą potrzebne !

 

 

 

 • -

 

Gminne obchody Dnia Kobiet

 

W poniedziałek 9 marca panie z terenu Gminy Zbójno spotkały się o godz. 17-ej w świetlicy wiejskiej w Rużu, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Na wstępie uroczystości Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Michał Krupka oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Mieczysław Pankiewicz złożyli paniom najserdeczniejsze życzenia, przekazując kwiaty na ręce Pani Wójt Katarzyny Kukielskiej.
Następnie na scenie pojawili się Katarzyna Mejgier, Sandra Tułodziecka oraz Tomasz Dykowski, którzy przez kilkadziesiąt minut „bawili” muzyką publiczność. Wspaniały występ artystyczny przedstawili również uczniowie Szkoły Podstawowej w Rużu.
Przygotowanie uroczystości to praca i zaangażowanie wielu osób. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbójnie, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Rużu, Pani Katarzyny Mejgier oraz Prezes „Towarzystwa Przyjaciół Ruża i Okolic” Pani Małgorzaty Grzywińskiej.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 

W Zespole Szkół w Zbójnie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Po pasjonującej dogrywce, do etapu powiatowego konkursu w grupie pierwszej (uczniowie klas I-VI), zakwalifikowali się:
Dawid Gogolin – Szkoła Podstawowa w Klonowie,
Miłosz Słupczewski - Zespół Szkół w Działyniu,
Patrycja Gogolin - Zespół Szkół w Działyniu.

Grupę drugą (klasy VII-VIII), po walce o trzecie miejsce, w etapie powiatowym reprezentować będą:
Piotr Grabowski - Szkoła Podstawowa w Klonowie,
Wiktoria Urbańska - Zespół Szkół w Zbójnie,
Martyna Czyżniewska - Szkoła Podstawowa w Klonowie.
Głównym sponsorem nagród była Pani Katarzyna Kukielska – Wójt Gminy Zbójno.
Sędzią głównym konkursu był druh Dariusz Mężykowski - prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie merytoryczne i prezentację sprzętu pożarniczego.
Dziękujemy również nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu:
Pani Alinie Czerwińskiej.
Panu Sylwestrowi Poczwardowskiemu,
Pani Wioletcie Zglenickiej.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnego zasobu wiedzy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach turnieju. Oczywiście najserdeczniej gratulujemy naszej Wiktorii i mocno trzymamy za nią kciuki.

 

 • -
 • -
 • -
 • -

 

POMAGAMY JAK MOŻEMY

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbójnie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności w stanie zagrożenia epidemicznego pomaga potrzebującym.

W dniu 19 marca b.r. dostarczono żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa – Podprogram 2019 do domostw osób starszych i samotnych, które znajdują się w grupie najwyższego ryzyka zarażenia się wirusem SARS-CoV-2 i powinni unikać bezpośredniego kontaktu ze skupiskami osób.

W dniu 20 i 23 marca b.r. rozdysponowano żywność w ramach Programu dla pozostałych osób (ok. 190 rodzin) umawiając mniejsze grupy osób na ustaloną godzinę, co diametralnie rozładowało ilość osób odbierających żywność w tym samym czasie ograniczając kontakt osób.

Wydano ponad 5,5 tony żywności, 14 rodzajów art. spożywczych, 570 mieszkańcom gminy Zbójno.

 

 • -

Uroczyste podsumowanie kolarskiej ligi


 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Przebudowa dróg gminnych

 

Przebudowa dróg gminnych

 

Trwają prace polegające na przebudowie dwóch odcinków dróg gminnych tj. nr 110519C Działyń-Rembiocha o długości 1350 mb oraz drogi nr 110512C Zbójno-Ciepień o długości 747 mb. Ich modernizacja zgodnie z podpisanymi umowami potrwa do 30 kwietnia br. Zakres prac to m.in. korytowanie pod konstrukcję nawierzchni, profilowanie i zagęszczenie podłoża, wbudowanie warstwy wzmacniającej, wbudowanie podbudowy zasadniczej, ułożenie warstw bitumicznych nawierzchni, ustawienie krawężników i obrzeży betonowych na ławie betonowej, ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej i wykonanie poboczy.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

„Nowy Urząd Gminy i GOPS”

 

„Nowy Urząd Gminy i GOPS”


Ruszają prace polegające na przystosowaniu części budynku Zespołu Szkół w Zbójnie na potrzeby administracyjne. W dniu 14 lutego br. Gmina Zbójno reprezentowana przez Wójta Gminy Panią Katarzynę Kukielską podpisała umowę z firmą ELTOP Sp.j. z Torunia reprezentowaną przez Pana Michała Wasiniaka, na wykonanie przedmiotowej inwestycji. Zakres modernizacji to m.in. wykonanie prac polegających na postawieniu ścian działowych, dostosowaniu istniejącej łazienki na parterze budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, wydzieleniu przestrzeni dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, wydzieleniu wiatrołapu, budowie podjazdu dla potrzeb osób niepełnosprawnych, montażu drzwi wewnętrznych, malowaniu ścian, ułożeniu wykładziny, wykonaniu instalacji sygnalizacji alarmu pożarowego, zmianie lokalizacji wyznaczonych hydrantów, montażu oświetlenia awaryjnego i instalacji teleinformatycznej. Firma ELTOP zgodnie z umową zobowiązała się wykonać remont do 30 kwietnia 2020 r.

 

 • -

Zumba dla Ani

 

Zumba dla Ani

 

Po niedzielnych zmaganiach piłkarskich przyszedł czas na kolejne działanie, z którego dochód również zostanie przekazany na operację Anny Leśniewskiej. W środę 5 lutego o godz. 20:00 duża grupa miłośników zumby pojawiła się na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Zbójnie. We wspólnym spalaniu kalorii w imię szczytnej idei pomocy wzięło udział około 30 osób, które przez godzinę dzieliły się dobrą energią. Po raz kolejny mieszkańcy pokazali swoją moc i chęć pomocy. To dzięki Wam udało się zebrać 1165,00 zł. Brawo!!!
Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji zumby oraz instruktorce Pani Jessice Jędrzejewskiej za bezpłatne poprowadzenie zajęć.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Charytatywny turniej piłki halowej dla Ani

 

Charytatywny turniej piłki halowej dla Ani

 

W niedzielę, 2 lutego Gmina Zbójno zorganizowała turniej piłki halowej, który odbył się na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Zbójnie. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn, które zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Turniej, zgodnie z założeniami miał przede wszystkim na celu dobrą zabawę i zdrową rywalizację. Podczas jego trwania odbyła się zbiórka pieniędzy na operację mieszkanki Zbójna Anny Leśniewskiej. Poza dobrą zabawą, organizatorzy zapewnili uczestnikom ciasto, kawę, herbatę i grochówkę.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim zespołom, które przyjęły zaproszenie do udziału w turnieju i dołożyły swoje "3 grosze" do tej szczytnej inicjatywy. To dzięki Wam na konto Ani przekażemy 2 740,97 zł. Brawo!!!
W turnieju brały udział następujące drużyny:
1. Dekarze
2. Nowonarodzeni
3. Urzędasy
4. Poldrut
5. Stolarze
6. Kroksy
7. Tirwit Rembiocha
8. Chłopcy Radarowcy
9. Młode Wilki
10. Zjednoczenie Rodzin

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Bal dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy

 

Bal dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy

 

Uczestnicy projektu "Animacja społeczności lokalnej... " pod okiem nauczyciela i mistrza Ryszarda Konopki zorganizowali bal dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Swoją obecnością zaszczyciła imprezę Pani Wójt Katarzyna Kukielska oraz rodzice. Najważniejsi dziś byli nasi goście, którzy przybyli w pięknych strojach i wspaniałych nastrojach.

Przy ojazji tego posta bardzo, bardzo dziękujemy WSZYSTKIM Animatorom-wolontsriuszkom i wolontariuszom, za włożoną pracę w przygotowanie i obsługę wydarzenia. Dziękujemy Panu Ryszardowi za energię i entuzjazm podczas prowadzenia imprezy!

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Pomoc dla Anny Leśniewskiej

 

Pomoc dla Anny Leśniewskiej

 

Dziękujemy Szkołom z terenu Gminy Zbójno za tak duże zaangażowanie w zbieraniu pieniędzy dla Anny Leśniewskiej. Podczas trwających choinek szkolnych, loterii oraz innych działań udało się zebrać następujące kwoty:
- Szkoła Podstawowa w Klonowie 2 030,00 zł,
- Szkoła Podstawowa w Rużu ok. 800,00 zł,
- Zespół Szkół w Działyniu 1 800,00 zł,
- Zespół Szkół w Zbójnie 1 295,32 zł.
Kolejnym przedsięwzięciem, z którego dochód również zostanie przekazany na operację.

DZIEKUJEMY !!!

 

 • -

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminie Zbójno

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminie Zbójno

Działania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Zbójno ruszyły już 8 stycznia. Zespół Szkół w Działyniu od tego dnia rozpoczął na przerwach sprzedaż różnych smakołyków tj. były to gofry, tosty, wata cukrowa, babeczki i ciasta domowe. W piątek 10 stycznia odbyła się licytacja gadżetów WOŚP a 12 stycznia wolontariusze zbierali pieniądze do puszek  przy kościele. Również Zespół Szkół w Zbójnie aktywnie przyłączył się do akcji. Wolontariusze już 11 stycznia rozpoczęli kwestę na terenie gminy. Na 12 stycznia szkoła zaplanowała szereg atrakcji m.in. sprzedaż ciasta domowego, tostów i frytek. Na scenie pojawili się uczniowie przedstawiając tańce, występy wokalne i instrumentalne. Po części artystycznej były licytacje. Imprezie towarzyszył zespół  SKY.

Tegoroczny 28 Finał WOŚP to praca i zaangażowania wielu osób. W ramach Orkiestry Zespół Szkół w Zbójnie zebrał kwotę w wysokości 8 201,76 zł., Zespół Szkół w Działyniu 13 929,34 tyś i Szkoła Podstawowa w Klonowie 900 zł. Brawo!!!

12 stycznia odbyła się także licytacja przedmiotów, z której dochód przeznaczony jest na operację mieszkanki Zbójna Anny Leśniewskiej. W najbliższym czasie umieścimy informację jaką sumę udało nam się do tej pory zebrać.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Odbiór świetlicy wiejskiej w miejscowości Rembiocha

 

Odbiór świetlicy wiejskiej w miejscowości Rembiocha

 

W dniu 09 stycznia 2020 r. dokonano odbioru prac związanych z realizacją inwestycji pn. „Przebudowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Rembiocha”. Inwestycję za kwotę 539 645,70 zł. realizowała firma NIK-NAT Sp. z o.o. z Golubia – Dobrzynia reprezentowana przez Pana Rafała Działdowskiego.

Prace w przedmiotowej świetlicy polegały m.in. na wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, wymianie konstrukcji dachu wraz z jego izolacją termiczną z wełny mineralnej, wymianie okien i drzwi, wybudowaniu nowych ścianek działowych na potrzeby nowych pomieszczeń, przebudowie instalacji elektrycznej, odgromowej, wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, wymianie podłóg i tynków, termomodernizacji budynku oraz montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej.

W odbiorze uczestniczyli: Pani Wójt - Katarzyna Kukielska, komisja odbiorowa złożona z przedstawicieli Urzędu Gminy, kierownik budowy Pan Wojciech Mazalon, inspektor nadzoru Pan Jerzy Wileński oraz przedstawiciel wykonawcy Pan Rafał Działdowski.

 Inwestycja uzyskała dofinansowanie  z operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wigilia dla seniorów w Gminie Zbójno

 

Wigilia dla seniorów w Gminie Zbójno

 

W dniu 19.12.2019 r. o godz. 12.00 w budynku Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Sitno odbyła się Wigilia dla seniorów. W spotkaniu wzięło udział ok. 120 osób (starszych i samotnych, jak również radni i sołtysi oraz proboszcz parafii w Działyniu). Organizatorem  Wigilii był Wójt Gminy Zbójno wraz z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbójnie. W organizację spotkania włączyła się Spółdzielnia Socjalna „Zbójeński Kredens”, która przygotowała poczęstunek jak również zapewniła obsługę. Również dzieci z Zespołu Szkół w Działyniu przygotowały Jasełka dla zebranych, natomiast drobne upominki przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Klonowie. W sprawy organizacyjne włączył się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbójnie oraz pracownicy Urzędu Gminy Zbójno.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Zbójno – etap II

 

Kontynuacja modernizacji gminnej oczyszczalni ścieków

 

W dniu 19 grudnia 2019 r. Pani Wójt Katarzyna Kukielska wraz z Panią Skarbnik Małgorzatą Szewczykowską gościły w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, gdzie podpisały umowę o dofinansowanie projektu „Modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Zbójno – etap II”. Dofinansowanie w wysokości ponad 600 tys. zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę istniejącego okablowania, montaż układu sterowania natlenianiem, montaż aparatury do pomiaru osadu, montaż dmuchaw napowietrzających, dostawę stacji monitoringu wizyjnego dla procesu oczyszczania oraz dostawę i montaż układu alarmowego i monitoringu.

Roboty zakończone zostaną w drugim półroczu 2020 roku i stanowią kontynuację inwestycji zrealizowanej w 2019 r. i polegającej na modernizacji stacji odwadniania osadu i montażu nowych systemów napowietrzania.

 


Złote Gody w Gminie Zbójno

 

Złote Gody w Gminie Zbójno

 

W świetlicy wiejskiej w Sitnie w dniu 10 grudnia 2019 r. Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska wręczyła w imieniu Prezydenta RP medale parom, które w 1969 r. zawarli związek małżeński. Złote Gody, czyli 50-tą rocznicę zaślubin obchodzili: Państwo Gabriela i Jan Barscy zam. Obory, Państwo Jadwiga i Kazimierz Kubaccy zam. Rudusk, Państwo Barbara i Zygmunt Nowiccy zam. Zbójno oraz Państwo Jadwiga i Ryszard Stacherscy zam. Wojnowo. W tym roku na uroczystość Wójt Gminy zaprosił również najstarszych mieszkańców gminy, którzy ukończyli 90 lat i więcej. Takich osób na terenie gminy jest 31, z czego w tym gronie jest 29 kobiet i 2 mężczyzn. Najstarszymi mieszkańcami są 4 panie liczące 96 lat. W uroczystości wzięły udział: Pani Genowefa Bojarska zam. Zbójno, Pani Halina Cipkowska zam. Zbójenko, Pani Mieczysława Kalinowska zam. Ruże, Pani Teodozja Kochańska zam. Wielgie, Pani Krystyna Kułakowska zam. Wielgie, Pani Halina Pniewska zam. Ciechanówek, Pani Henryka Skonieczna zam. Zbójno, Pani Helena Sztuczka zam. Ciepień oraz Pani Alicja Tułodziecka zam. Ruże. Dziękujemy wszystkim serdecznie za przybycie oraz życzymy jeszcze raz dużo zdrowia i uśmiechu na ustach.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Rodzinne Mikołajki

 

Rodzinne Mikołajki


Za nami III edycja Rodzinnych Mikołajek. 7 grudnia dzieci i dorośli licznie zebrali się w Zespole Szkół w Zbójnie na spotkaniu ze Św. Mikołajem, Panią Mikołajową, Reniferem Rudolfem i Bałwankiem Olafem. Wzorem lat ubiegłych imprezę otworzyła Wójt Gminy Pani Katarzyna Kukielska, która przywitała wszystkich i zaprosiła do wspólnej zabawy. Następnie Pan Marek Dzikowski przedstawił program biegów. Na starcie staneło ok. 150 zawodników, którzy zostali podzieleni na kategorie wiekowe. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal a najszybsi biegacze statuetki i nagrody. Po zmaganiach sportowych na sali gimnastycznej czekały na wszystkich liczne atrakcje. Każdy mógł np. samodzielnie wykonać kartkę świąteczną, stroik, bombkę a także ozdobić pierniki. Na najmłodszych czekał dmuchany plac zabaw i fotobudka. Czas uczestnikom imprezy umilały maskotki. Bałwanek Olaf zapraszał wszystkie dzieci do tańca a Pani Mikołajowa prowadziła konkursy. Tradycyjnie długa kolejka ustawiła się do Św. Mikołaja. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. Szczególe podziękowania za pomoc w organizacji dla:
- Dyrektora ZS w Zbójnie Pani Hanny Kułak oraz pracowników szkoły;
- Rady Rodziców ZS Zbójno;
- Dyrektorów Szkół Klonowo, Ruże i Działyń oraz ich pracowników;
- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbójnie;
- Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbójnie.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dzieci z kolędą w Urzędzie Gminy

 

Dzieci z kolędą w Urzędzie Gminy

 

Niecodzienni goście zawitali 3 grudnia do Urzędu Gminy w Zbójnie. Była to grupa dzieci z Zespołu Szkół w Zbójnie wraz z opiekunami. Dzieci spotkały się z Wójt Gminy Panią Katarzyną Kukielską i zaśpiewały kolędę.

 

 • -
 • -
 • -
 • -

Światowy Dzień Walki z AIDS

 

Światowy Dzień Walki z AIDS

 

Zespól Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie włączył się w akcję. Finałem całej akcji był happening zorganizowany do Urzędu Gminy w Zbójnie, w którym wzięli udział uczniowie klas VI – VIII. W sali obrad dla władz samorządowych i pracowników Urzędu Gminy przy dźwiękach sygnałów alarmowych oraz muzyki uczniowie odegrali scenki obrazujące sposoby zakażenia wirusem HIV i sytuacje ryzykowne. Zwieńczeniem było utworzone przez młodzież hasło HIV/AIDS BĄDŻ OSTROŻNY.

Na znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS oraz ich bliskimi mieli przypięte czerwone kokardki, dając przez to do zrozumienia, że ludzie z wirusem HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.  

Na zakończenie Sekretarz Gminy Zbójno p. Jacek Foksiński podziękował uczniom za przygotowanie happeningu. Dodał, że bardzo ważne jest podnoszenie świadomości społecznej na temat HIV/AIDS, gdyż tylko to daje skuteczność w walce z tą chorobą.

 

 • -
 • -

Nadanie Szkole Podstawowej w Rużu imienia Ziemi Dobrzyńskiej

 

Nadanie Szkole Podstawowej w Rużu imienia Ziemi Dobrzyńskiej

 

    Dnia 19 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej  w Rużu miała miejsce szczególna uroczystość.  Nastąpiło  nadanie jej imienia Ziemi Dobrzyńskiej  połączone z poświęceniem sztandaru.

          Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych, delegacji i zaproszonych gości oraz przemarszem do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Rużu. Ksiądz Kanonik Henryk Zagórowicz odprawił mszę świętą, w czasie której został poświęcony sztandar szkoły. Następnie wszyscy zebrani wrócili do szkoły i zajęli miejsca na sali gimnastycznej.

  Dyrektor Pani Renata Rutkowska powitała gości, przedstawiła historię szkoły oraz uzasadniła wybór patrona.  Głos zabrał też Przewodniczący Rady Gminy Zbójno Pan Mieczysław Pankiewicz, który odczytał uchwałę Rady Gminy w sprawie nadania imienia szkole.

    Goście honorowi oraz fundatorzy sztandaru wbili pamiątkowe gwoździe umieszczone na drzewcu sztandaru oraz dokonali wpisu do pamiątkowej księgi.

 

  Goście honorowi:

 • Pani Maria Mazurkiewicz – Kujawsko- Pomorski Wicekurator Oświaty;
 • Ksiądz Kanonik Henryk Zagórowicz – Proboszcz Parafii Ruże;
 • Pani Katarzyna Kukielska – Wójt Gminy Zbójno;
 • Pan Ryszard Bartoszewski – Prezes Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej;
 • Pani dr Maria Palińska – Dyrektor Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

 

W imieniu fundatorów sztandaru pamiątkowe gwoździe wbili:

 • Pan Roman Kujawski w zastępstwie za Pana Tomasza Fica – Kujawsko – Pomorski Transport Samochodowy SAwe Włocławku;
 • Pan Dariusz Żołądź – Firma Dariusz Żołądź Ogrody;
 • Państwo Jadwiga i Henryk Śliwińscy z Ruża;
 • Państwo Beata i Jarosław Mizikowscy z Giżynka;
 • Państwo Renatai Marian Rutkowscy ze Zbójna;
 • Państwo Anna i Wojciech Pankiewicz z Łukaszewa;
 • Państwo Katarzyna i Marcin Kozłowscy z Ruża;
 • Państwo Dorota i Juliusz Jądrzyk z Wojnowa;
 • Pani Katarzyna Sawicka w imieniu Rady Rodziców SP w Rużu;
 • Pani Dorota Krzeszewska w imieniu Rady Pedagogicznej SP w Rużu;
 • Pan Dariusz Kosowski w imieniu Społeczności Zespołu Szkół w Zbójnie;
 • Pani Monika Stacherska w imieniu Społeczności Lokalnej i Sympatyków Szkoły.

 

   W dalszej części  miała miejsce ceremonia przekazania sztandaru dyrektorowi szkoły i uczniom, prezentacja sztandaru i ślubowanie. Głos zabrali również przedstawiciele zebranych gości. 

     Ukoronowaniem uroczystości był występ uczniów przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Szkoły Podstawowej w Rużu nawiązujący do umiłowania ziemi rodzinnej, lokalnych tradycji i przyrody. Zgodnie ze słowami Cypriana Kamila Norwida, które zostały umieszczone na sztandarze szkoły:

   „ Aby mierzyć drogę przyszłą,

      trzeba wiedzieć, skąd się wyszło”,

ceńmy naszą Małą Ojczyznę i pamiętajmy o niej przez całe swoje dorosłe życie.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Uroczyste obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Zbójno

 

Uroczyste obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Zbójno

 

W dniu 13 listopada 2019 r. mieszkańcy Gminy Zbójno uczestniczyli w uroczystościach 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowanych przez Wójta Gminy Zbójno, Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbójnie oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Zbójnie. W obchodach które odbyły się w sali gimnastycznej szkoły uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska, Sekretarz Gminy Pan Jacek Foksiński, Radni Gminy Zbójno oraz zaproszeni goście. Dyrektor Szkoły Pani Hanna Kułak przywitała przybyłych gości i przekazała glos Wójt Gminy Pani Katarzynie Kukielskiej. Następnie delegacje złożyły kwiaty przy kamieniu upamiętniającym „100-lecie Niepodległości dla Naszej Ojczyzny”. Tego dnia na scenie wystąpili uczniowie ZS w Zbójnie. Pod okiem Pani Katarzyny Mejgier zaprezentowali podniosłe i wzruszające przedstawienie. Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny rozpoczęli narodowym tańcem polonezem. Śpiewali patriotyczne piosenki, recytowali piękne wiersze. Gościnnie na scenie pojawił się Paweł Kukielski, uczeń ZS w Działyniu. Prezentację  zawierającą rys historyczny  z czasów odzyskania niepodległości zaprezentował Pan Marek Dzikowski. Na zakończenie głos zabrała Dyrektor Gminnej Biblioteki w Zbójnie Pani Teresa Gołębiewska.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie  i udział w uroczystości. Szczególne podziękowania dla Dyrektor ZS w Zbójnie, nauczycieli, Rady Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Spotkanie z książką

 

Spotkanie z książką

We wtorek 12 listopada dzieci klasy pierwszej Zespołu Szkół w Zbójnie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbójnie. Nasi milusińscy wraz z wychowawczynią Panią Wiolettą Grzywińską wysłuchały bajki pt. „Pinokio”, którą przeczytała Pani Elżbieta Kalinowska z Klubu Seniora. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu opowiadając historie bohatera książki, a także z wielkim zaciekawieniem wysłuchały Pani Elżbiety, kiedy opowiadała o swoim życiu. To drugie takie spotkanie z przedstawicielką Klubu Seniora. Wcześniej biblioteka gościła Panią Hannę Malinowską, która spotkała się z dziećmi klasy drugiej i trzeciej z Zespołu Szkół w Zbójnie.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Powiatowy Konkurs Recytatorski

 

Powiatowy Konkurs Recytatorski

 

W dniu 8 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Klonowie odbył się I Powiatowy  Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków, pod Patronatem Starosty Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego,  pt.” Kto ty jesteś? – Polak mały…”.  Konkurs zorganizowała i poprowadziła Pani Monika Zarembska. Celem konkursu było: upowszechnianie wśród najmłodszych dzieci piękna mowy ojczystej, dorobku kultury narodowej i kultury żywego słowa oraz popularyzowanie i pogłębianie wśród najmłodszych znajomości polskiej poezji patriotycznej. Konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych ale wychowawczych i społecznych. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Komisja konkursowa w składzie:  Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska, przedstawiciel Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego Pani Agnieszka Malon , Kierownik GOPS w  Zbójnie Pan Michał Krupka, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbójnie Pani Teresa Gołębiewska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Pani Maria Wojciechowska,  biorąc pod uwagę dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny, wyłoniła zwycięzców:

Kategoria – Oddział Przedszkolny

I – miejsce –  Kalina Kwiecień - Publiczne Przedszkole w Golubiu-Dobrzyniu

II – miejsce –  Oliwia Chojnacka – SP Klonowo

III – miejsce –  Julita Żuchowska – SP Ruże

Kategoria – Przedszkole i Punkt Przedszkolny

I – miejsce – Igor Knietowski - ZS Działyń

II – miejsce –  Agata Rumińska – Publiczne Przedszkole w Kowalewie Pomorskim

III – miejsce –  Nina Skrzeszewska – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowogrodzie

Zwycięzcom  i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie GRATULUJEMY!!!

Serdecznie Dziękujemy Sponsorom:

 1. GOPS w Zbójnie
 2. Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim oddział w Zbójnie.

 

 • -
 • -
 • -
 • -

Olimpiada Wiedzy Rolniczej

 

Olimpiada Wiedzy Rolniczej

Za nami 29 Olimpiada Wiedzy Rolniczej organizowana przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Uczestniczyły w niej 22 osoby z powiatu golubsko-dobrzyńskiego w wieku od 18 do 40 lat. Jak co roku w olimpiadzie brali udział również przedstawiciele naszej Gminy. Trzecie miejsce zajął Pan Robert Chyliński mieszkaniec Klonowa. Gratulujemy !!!

 • -

Otwarta Strefa Aktywności w Klonowie

 

Otwarta Strefa Aktywności w Klonowie

 

Przy Szkole Podstawowej w Klonowie powstało nowe miejsce przeznaczone do rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu. W ramach zadania pn. Budowa siłowni zewnętrznej i strefy relaksu w miejscowości Klonowo powstała siłownia zewnętrzna złożona z 6 elementów, zamontowane zostały stoły do gry, ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery.

Całkowita wartość zadania wyniosła 30.984,93 zł, z czego kwota 15.430,49 zł pochodziła ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019.

 

 • -
 • -

Podpisanie umowy na przebudowę drogi gminnej Zbójno-Ciepień (II etap)

 

Podpisanie umowy na przebudowę drogi gminnej Zbójno-Ciepień (II etap)

 

W dniu 4 listopada pomiędzy Gminą Zbójno a Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Sp. z o.o. z Lipna podpisana została umowa na przebudowę drogi gminnej nr 110512C Zbójno-Ciepień. Zakres robót obejmuje: mechaniczne ścięcie poboczy, korytowanie pod konstrukcję zjazdów i skrzyżowań, profilowanie istniejącej nawierzchni drogi, wbudowanie warstwy odcinającej i podbudowy zasadniczej na konstrukcji zjazdów i skrzyżowań, ułożenie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego za pomocą rozkładarki, ułożenie warstw nawierzchni bitumicznych, wykonanie umocnionych poboczy z kruszywa łamanego. Droga o długości 747 mb zostanie przebudowana do 30 kwietnia 2020 roku. Koszt robót wyniesie 391 623,56 zł. Przedmiotowa inwestycja jest realizowana przy udziale środków zewnętrznych PROW na lata 2014-2020, gdzie wysokość pomocy to 63,63 % kosztów kwalifikowalnych. To II etap prac remontowych na przedmiotowej drodze. I etap realizowany był na odcinku o długości 1962 i został odebrany 26 kwietnia 2019 r.

 • -

Remont kolejnych dróg w Gminie Zbójno

 

Remont kolejnych dróg w Gminie Zbójno 

 

W dniu 25 października 2019 r. w Urzędzie Gminy Zbójno podpisano umowy na przebudowę dwóch odcinków dróg gminnych nr 110519C Działyń-Rembiocha o łącznej długości 1350 mb. Zakres robót to m.in. korytowanie pod konstrukcję nawierzchni, profilowanie i zagęszczenie podłoża, wbudowanie warstwy wzmacniającej, wbudowanie podbudowy zasadniczej, ułożenie warstw bitumicznych nawierzchni, ustawienie krawężników i obrzeży betonowych na ławie betonowej, ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej i wykonanie poboczy. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Lipna, które wykona przedmiotowy remont (I, II etap) do końca kwietnia 2020 r. Na  inwestycję Gmina Zbójno otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60%. Całkowity koszt zadania to 910 568,86 zł.

 

 • -
 • -

 

XXIV Konferencja Historyczna

 

XXIV Konferencja Historyczna

 

W dniu 17 października br. Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej oraz Gmina Zbójno zorganizowali w  Działyniu Konferencję  Historyczną  pn. „Z dziejów Ziemi Dobrzyńskiej”. O godzinie 10-tej  Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska przywitała gości tj. członków stowarzyszenia, samorządowców, przedstawicieli oświaty i zaprosiła na scenę dzieci z Zespołu Szkół w Działyniu. Po występach artystycznych głos zabrał Prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej Pan Ryszard Bartoszewski, który przywitał wszystkich uczestników i przedstawił program konferencji. Następnie  swoje wykłady zaprezentowali:

- prof. zw. dr hab. Mirosław Krajewski – „Początek II Wojny Światowej na Ziemi Dobrzyńskiej”;

- prof. KSW dr Adam Wróbel – „Etymologia nazw miejscowości Gminy Zbójno”;

- dr Krzysztof Budziński – „Bohaterowie Niepodległości z Działynia na Ziemi Dobrzyńskiej”;

- mgr Szymon Wiśniewski – „Zbójno w okresie II Wojny Światowej”;

- mgr Hanna Ignaszak –„Dzieje oświaty w Działyniu na przestrzeni wieków’;

- mgr Karol Piątkowski – „Historyczne uwarunkowania zagospodarowania przestrzennego Ziemi Dobrzyńskiej”;

- mgr Katarzyna Kukielska – „Współczesna Gmina Zbójno”.

Gośćmi specjalnymi konferencji byli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Józef Ramlau i przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego z-ca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Pan Andrzej Potoczek.

Po zaprezentowaniu wykładów, komunikaty historyczne wygłosił Przewodniczący Rady Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej Pan Dariusz Chrobak. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczne przybycie i aktywny udział w konferencji. Do zobaczenia za rok!

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 15 października br. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu nagrody z rąk Wójta Gminy Zbójno Pani Katarzyny Kukielskiej otrzymały następujące osoby:
1) Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klonowie Pani Barbara Walaszczyk,
2) Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rużu Pani Renata Rutkowska,
3) Dyrektor Zespołu Szkół w Działyniu Pan Rafał Rutkowski,
4) Dyrektor Zespołu Szkół w Zbójnie Pani Hanna Kułak,
5) nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rużu Pani Ewa Rakoczy.

Nagrodzonym nauczycielom życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za trud i poświęcenie, jakie wkładacie w rozwój szkół. Dajecie nie tylko uczucie, ale inspirujcie i rozwijacie młode pokolenia, aby wyrosły na dobrych ludzi !

 • -
 • -
 • -

 

Pracownia multimedialna dla Zespołu Szkół w Działyniu

 

Pracownia multimedialna dla Zespołu Szkół w Działyniu

 

W okresie wakacyjnym szkoła w Działyniu przystąpiła do konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu Otwarta Sieć Edukacyjna. Konkurs polegał na zgłoszeniu szkoły do projektu OSE oraz programu mlegitymacja szkolna. Aby zwiększyć swoje szanse jeden z uczniów przygotował pracę plastyczną „Jak wyobrażam sobie nowoczesną szkołę” a jeden z nauczycieli został zgłoszony do projektu OSEHero. Dzięki zaangażowaniu i ogromnej pracy całego zespołu udało się. Szkoła otrzymała mobilną pracownię multimedialną tj. 16 laptopów, dzięki której będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

W dniu 11 października br.  w Zespole Szkół w Działyniu odbyło się uroczyste wręczenie symbolicznych bonów na mobilne pracownie mulimedialne dla szkół z województwa kujawsko-pomorskiego – zwycięzców konkursu #OSEWyzwanie. W uroczystości uczestniczyli: Podsekretrz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Pani Anna Gembicka, Pełnomocnik Wojewody do Spraw Zrównoważonego Rozwoju Pani Magdalena Nowak, Reprezentant Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Pan Maciej Dudtkiewicz, Wicestarosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Pani Danuta Malecka, Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska oraz Dyrektorzy 35 Szkół którzy otrzymali dofinansowanie na pracownie multimedialne. Naszą gminę reprezentował Pan Rafa Rutkowski Dyrektor Zespołu Szkół w Działyniu, który był również gospodarzem uroczystości.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

 

Zespół Szkół w Działyniu z nowoczesną pracownią multimedialną

 

W okresie wakacyjnym szkoła przystąpiła do konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu Otwarta Sieć Edukacyjna. Konkurs polegał na zgłoszeniu szkoły do projektu OSE oraz programu mlegitymacja szkolna. Aby zwiększyć swoje szanse jeden z uczniów przygotował pracę plastyczną „Jak wyobrażam sobie nowoczesną szkołę” a jeden z nauczycieli został zgłoszony do projektu OSEHero.

Dzięki zaangażowaniu i ogromnej pracy całego zespołu udało się! Otrzymamy jeszcze w tym roku szkolnym mobilną pracownię multimedialną, dzięki której będziemy mogli prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

 

 • -

 

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Zbójno

 

ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY ZBÓJNO

 

Za nami II edycja zawodów wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Zbójno. W dniu 15 września br. przy zbiorniku wodnym w Działyniu od godz. 9.00 swoje umiejętności wędkarskie zaprezentowali dorośli, natomiast od godzinny 14:30 dzieci z opiekunami. Po zakończeniu zawodów i zważeniu przez sędziów ryb zostali wyłonieni zwycięscy. Dla najlepszych zostały przygotowane puchary oraz atrakcyjne nagrody. W kategorii „Senior” trzy pierwsze miejsca zdobyli kolejno: Jerzy Iglewski, Sławomir Pawlewicz i Roman Cichowicz.  W kategorii „Rodzinnej” w najlepszej trójce znaleźli się: Jakub Osiński, Lena Grela i Kamil Muchewicz. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Wędkarskie „Żagiel” z Działynia. Wszystkim  uczestnikom dziękujemy za przybycie i gratulujemy wyników !!!

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Projekt „Kujawsko Pomorscy Liderzy e-Administracji”

 

 

Projekt „Kujawsko Pomorscy Liderzy e-Administracji”

 

Tytuł projektu:

Projekt „Kujawsko Pomorscy Liderzy e-Administracji o numerze: POWR.02.18.00-00-0020/17 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne.

Cel projektu:

Celem projektu zaproponowanego przez wnioskodawcę Gminę Dobrzyń nad Wisłą i partnerskie JST: Gmina Aleksandrów Kujawski, Miasto Aleksandrów Kujawski, Gmina Wielgie, Gmina Chrostkowo, Gmina Koneck, Gmina Skępe, Gmina Zakrzewo, Gmina Fabianki, Gmina Miejska Ciechocinek, Gmina Lipno, Gmina Waganiec, Gmina Zbójno  oraz Certes Sp. z o.o. – Partner Zarządzający, będącego instytucją świadczącą wysokiej jakości szkolenia jest wzrost jakości i dostępności usług administracyjnych istotnych dla prowadzenia działalności gospodarczej w 13 ww. JST oraz monitorowanie procesu ich świadczenia poprzez wdrażanie w JST rozwiązań poprawiających efektywność zarządzania usługami dziedzinowymi w obszarze podatków i opłat lokalnych oraz zarządzaniu nieruchomościami w okresie 01.08.2018 – 31.03.2020 roku.

Termin realizacji projektu:

od: 2018.08.01 do: 2020.03.31

Wartość projektu:

Wartość projektu: 2 534 100,70 zł w tym wkład w postaci wynagrodzeń uczestników projektu będących pracownikami Partnerów w kwocie: 398 784,63 zł

Projekt przyczyni się do osiągnięcia odpowiednich celów POWER PI 11 i cel szczegółowy 4 (doskonalenie jakości oraz monitorowanie procesu świadczenia usług administracyjnych istotnych dla prowadzenia działalności gospodarczej) poprzez:

 • Wdrożenie systemu umożliwiającego elektronizację procesu obsługi podatkowej oraz zautomatyzowania rozliczeń i poprawę dostępności do informacji o sposobie załatwienia i przebiegu sprawy;
 • podniesienie kompetencji kadr JST (205os/112K/93M)) przez szkolenia z obszarów:
  a) podatków i opłat lokalnych (w zakresie m.in. obsługi podatkowej, stosowania narzędzi elektronicznych, obsługi klienta, orzecznictwa w procesie świadczenia e-usług w obszarach podatków, opłat lokalnych); 
  b) zarządzania nieruchomościami (w zakresie orzecznictwa);
 • wdrożenie rozwiązań w JST poprawiających dostęp do usług administracyjnych oraz informacji o lokalach użytkowych i nieruchomościach gruntowych przeznaczonych pod inwestycję w postaci platformy online;
 • elektronizację procesu świadczenia usług przez nowe e-usługi w obszarze podatków i nieruchomości.

Projekt jest zgodny z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępu dla osób z niepełnosprawnością i zasadą zrównoważonego rozwoju oraz z prawodawstwem unijnym i krajowym.

Realizacja celu głównego projektu przyczyni się do osiągnięcia stanu docelowego do

rzeczywistej poprawy efektywności, jakości i dostępności usług administracyjnych istotnych dla przedsiębiorstw.

 


 

Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w miejscowości Sitno

 

Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w miejscowości Sitno

 

W dniu 13 września br. nastąpił techniczny odbiór prac budowlanych dla inwestycji pn. „Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w miejscowości Sitno”. W ramach umowy podpisanej z firmą „Sambruk” Jarosław Fabijański z Chrostkowa, za kwotę 461 250,00 zł. wykonano następujące prace: utwardzono teren z kostki brukowej,  wykonano parkingi, zamontowano siłownie plenerową obejmująca 8 stanowisk do ćwiczeń oraz elementy małej architektury takie jak: altana dziesięciokątna z ławkami drewnianymi zamontowanymi do ścian altany, ławki, huśtawki, leżaki, grill betonowy, stojak rowerowy, kosze parkowe, betonowe stoliki podwójne do gier planszowych, lampy solarne oraz ogrodzenie. Teren przy świetlicy wzbogacił się również o drzewa iglaste, liściaste oraz krzewy.

Na przedmiotową inwestycje Gmina Zbójno podpisała umowę na dofinansowanie z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego reprezentowanym przez Pana Dariusza Kurzawę i otrzymała dofinansowanie w wysokość do 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Podpisanie umowy na remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Rembiocha

 

Podpisanie umowy na remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Rembiocha


W dniu 8 sierpnia br. w Urzędzie Gminy Zbójno nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Wójtem Gminy Zbójno - Katarzyną Kukielską przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy - Małgorzaty Szewczykowskiej, a wyłonioną w przetargu firmą NIK-NAT Sp. z o.o. z Golubia –Dobrzynia reprezentowaną przez Pana Rafała Działdowskiego na „Przebudowę budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Rembiocha”.
Inwestycja będzie polegała m.in. na wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, wymianie konstrukcji dachu wraz z jego izolacją termiczną z wełny mineralnej, wymianie okien i drzwi, wybudowaniu nowych ścianek działowych na potrzeby nowych pomieszczeń, przebudowie instalacji elektrycznej, odgromowej, wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, wymianie podłóg i tynków, termomodernizacji budynku oraz montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej. Całkowity koszt zadania to 539 645,70 zł. Planowany termin zakończenia prac to 31 grudnia 2019 r. Przedmiotowy budynek świetlicy zostanie również wyposażony m.in. w stoły, krzesła, meble kuchenne, szafę chłodniczą i kuchenkę.
Inwestycja uzyskała dofinansowanie  z operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • -
 • -

 

Zasłużona emerytura pracownika Urzędu Gminy Zbójno

 

Zasłużona emerytura pracownika Urzędu Gminy Zbójno

 

W dniu 28 czerwca 2019 r. w związku z przejściem na emeryturę Pani Hanny Kowalskiej - Specjalisty ds. obsługi płac i rozliczeń w szkołach, odbyło się jej uroczyste pożegnanie. Pani Hanna związana była z Urzędem od 1998 r., gdzie do 2015 roku zatrudniona była w Gminnym Zespole Ekonomiczno – Administracyjnym Szkół w Zbójnie a następnie w Urzędzie Gminy.

Serdeczne podziękowania za długoletnią dobrą współpracę, oraz życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia na nowym etapie życia złożyła Wójt Gminy Zbójno wraz z pracownikami.

 

 • -

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie jest to dzień, w którym dokonuje się podsumowania mijającego roku, składa podziękowania i gratulacje oraz wręcza nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. W tym dniu pożegnano również ostatnią klasę gimnazjalną oraz po raz pierwszy od wielu lat klasę VIII. Pamiątkowe dyplomy potwierdzające przyznane stypendium za wyniki w nauce, ufundowane przez gminę Zbójno, nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie fotograficznym o gminie Zbójno, konkursie plastycznym z obrony cywilnej wręczali w imieniu wójta: w Zespole Szkół w Działyniu sekretarz gminy Jacek Foksiński, w Szkole Podstawowej w Rużu przewodniczący rady gminy Zbójno Mieczysław Pankiewicz, w Szkole Podstawowej w Klonowie radny Grzegorz Maślewski oraz w Zespole Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie zastępca kierownika USC Artur Dymek. Nagrody rzeczowe otrzymali również uczniowie o szczególnych osiągnięciach edukacyjnych i sportowych.

Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych i spokojnych wakacji oraz udanego wypoczynku.


 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Wyniki konkursu fotograficznego "Gmina Zbójno w obiektywie"

 

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „GMINA ZBÓJNO W OBIEKTYWIE”

 

Uprzejmie informujemy, że konkurs fotograficzny „Gmina Zbójno w obiektywie” został rozstrzygnięty. Poniżej prezentujemy wyniki. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

 

KATEGORIA I – KLASA I-III

Miejsce I – Julia Szczepankowska (Szkoła Podstawowa w Klonowie)

Miejsce II – Michał Rzążewski (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Miejsce III – Amelia Zaborowska (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Wyróżnienia:

Szymon Dobrzeniecki (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Nadia Sieklicka (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Maciej Pipczyński (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Martyna Arciszewska (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Gabriel Zawieracz (Szkoła Podstawowa w Rużu)

Szymon Zarembski (Szkoła Podstawowa w Klonowie)

Wiktoria Jaźwińska (Szkoła Podstawowa w Klonowie)

Nagrody książkowe:

Maja Kozłowska (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Adrian Pankiewicz (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

 

KATEGORIA II – KLASA IV-VI

Miejsce I – Michalina Rzeszot (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Miejsce II – Martyna Rzeszot (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Miejsce III – Dominika Stacherska (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Wyróżnienia:

Wiktoria Tułodziecka (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Tomasz Dykowski (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Mateusz Gołębiewski (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Jakub Buczkowski (Szkoła Podstawowa w Klonowie)

Jakub Maćkiewicz (Szkoła Podstawowa w Klonowie)

Zofia Duchewicz (Szkoła Podstawowa w Klonowie)

Weronika Kroplewska (Szkoła Podstawowa w Klonowie)

 

Nagrody książkowe:

Filip Zawistowski (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Karolina Kadzińska (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Jakub Zawistowski (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Julia Tomaszewska (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Bartosz Bielanowski (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Lena Pipczyńska (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Adrian Sieklicki (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Nadia Przybysz (Szkoła Podstawowa w Klonowie)

 

KATEGORIA III – KLASA VII-VIII I III GIMNAZJUM

Miejsce I – Klaudia Stacherska (Szkoła Podstawowa w Rużu)

Miejsce II – Michał Okruciński (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

                      Amelia Iglewska (Zespół Szkół w Działyniu)

Wyróżnienia:

Anita Gralik (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Magdalena Zglenicka (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Wiktoria Bejger (Szkoła Podstawowa w Rużu)

Kinga Błaszkiewicz (Szkoła Podstawowa w Rużu)

Martyna Czyżniewska (Szkoła Podstawowa w Klonowie)

Kinga Bejgier (Szkoła Podstawowa w Klonowie)

Wiktoria Waśkiewicz (Zespół Szkół w Działyniu)

 

Nagrody w konkursie zakupione zostały dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

 

 

Kategoria I - Klasa I-III

 • Julia Szczepankowska (Szkoła Podstawowa w Klonowie)
  Julia Szczepankowska (Szkoła Podstawowa w Klonowie)
 • Michał Rzążewski (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w...
  Michał Rzążewski (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)
 • Amelia Zaborowska (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w...
  Amelia Zaborowska (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Kategoria II - Klasa IV-VI

 • Michalina Rzeszot (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w...
  Michalina Rzeszot (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)
 • Martyna Rzeszot (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w...
  Martyna Rzeszot (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)
 • Dominika Stacherska (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w...
  Dominika Stacherska (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)

Kategoria III - Klasa VII-VIII i III Gimnazjum

 • Klaudia Stacherska (Szkoła Podstawowa w Rużu)
  Klaudia Stacherska (Szkoła Podstawowa w Rużu)
 • Michał Okruciński (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w...
  Michał Okruciński (Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie)
 • Amelia Iglewska (Zespół Szkół w Działyniu)
  Amelia Iglewska (Zespół Szkół w Działyniu)

 

Piknik rodzinny w Klonowie

 

PIKNIK RODZINNY W KLONOWIE

 

W minioną sobotę, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbył się w Klonowie piknik rodzinny. Głównym pomysłodawcą i organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Klonowie z Panią Dyrektor Barbarą Walaszczyk na czele, która przy pomocy Wójt Gminy Pani Katarzyny Kukielskiej i Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pana Michała Krupki zapewniła uczestnikom mnóstwo atrakcji. Były to m.in. występy artystyczne, konkursy z nagrodami dla rodzin, zjeżdżalnie i fotobudka. Poza tym rada rodziców przygotowała ciasta, napoje, kiełbaski  i inne pyszności. Na wszystkich uczestników czekała grochówka. O godz. 20-ej rozpoczęła się zabawa taneczna na świeżym powietrzu, która trwała do późnych godzin nocnych.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Nowe wyposażenie szkół

 

Nowe wyposażenie szkół

 

W dniu 06 czerwca nastąpiło oficjalne przekazanie pomocy edukacyjnych zakupionych przez Gminę Zbójno w ramach projektu „Zakup pomocy dydaktycznych do Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie i Zespołu Szkół w Działyniu”. Zadanie zostało w 80% dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Całkowity koszt zakupionych pomocy to niemal 13 000 zł.

W ramach projektu Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie wzbogacił się m.in. o plansze edukacyjne dotyczące ekologii i ochrony przyrody, nauki o ziemi, przyrody i zoologii, gry ekologiczne, puzzle o recyklingu odpadów, model symulatora obiegu wody w przyrodzie, termometry bezrtęciowe, barometry i lornetki.

Do Zespołu Szkół w Działyniu zakupiona została maszyna elektrostatyczna, zestaw doświadczalny „Termodynamika i ciepło”, komplet do doświadczeń z próżnią oraz komplet magnesów szkolnych.

Zakupione wyposażenie będzie wykorzystywane podczas inicjatyw ekologicznych organizowanych w tych placówkach.

 

 • -
 • -

 

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Zbójno

 

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Zbójno

 

W minioną niedzielę na gminnym zbiorniku wodnym w Działyniu, odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Zbójno. Ich organizatorem był Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Wędkarskie „Żagiel” z Działynia. Zawody zostały podzielone na dwie kategorie. Od godziny 10-ej umiejętności wędkarskie zaprezentowali dorośli, natomiast w drugiej kategorii od godz. 14-ej wystartowały dzieci z opiekunami. Po zakończeniu zawodów i zważeniu przez sędziów ryb zostali wyłonieni zwycięscy. Dla najlepszych zostały przygotowane puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. W kategorii „Senior” trzy pierwsze miejsca zdobyli kolejno Jerzy Buler, Dawid Dyliński i Adrzej Mierzwicki.  W kategorii „Rodzinnej” w najlepszej trójce znaleźli się: Jakub Osiński, Wiktor Janiszewski i Kacper Pawlewicz. Po wręczeniu nagród odbyło się wspólne grillowanie. Impreza została zorganizowana przy udziale środków z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Turniej tenisa stołowego

 

Turniej tenisa stołowego

 

W minioną sobotę na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Zbójnie odbył się Rodzinny Turniej w Tenisie Stołowym. Turniej rozegrano w 3 kategoriach: do lat 16, OPEN oraz konkurencja rodzinna. W najmłodszej kategorii zwyciężył Mateusz Gołębiewski, drugie miejsce zajął Grzegorz Wojciechowski a trzecie Krystian Dąbrowski. W kategorii OPEN do rywalizacji przystąpiło 6 osób: Mariusz Urbański, Paweł Zieliński, Kazimierz Kłosiński, Grzegorz Maślewski, Bartosz Chyliński oraz jedyna kobieta Paulina Czajkowska. W finale rozgrywek Bartosz Chyliński pokonał Kazimierz Kłosińskiego zdobywając tym samym pierwsze miejsce w pierwszym turnieju tenisa stołowego w Gminie Zbójno. W konkurencji rodzinnej zwyciężyła rodzina Szarszewskich, a drugie miejsce zajęła rodzina Sitkowskich. Dziękujemy wszystkim za przybycie i spędzenie sobotniego przedpołudnia na sportowo.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Wyścigi kolarskie w Zbójnie

 

Wyścigi kolarskie w Zbójnie

 

W dniu 11 maja w Zbójnie odbyły się Mistrzostwa Województwa w kolarstwie szosowym. Do zawodów przystąpiło łącznie 134 zawodników w 4 kategoriach. Na odcinku 8,2 km w kategorii żakini na podium stanęły Sandra Kaczmarek (UKS Kometa Obrowo), Martyna Lewandowska (UKS Sokół Wielkie Rychnowo) oraz Maria Okrucińska (Copernicus Toruń). W kategorii żak – 16,4 km pierwsze trzy miejsca zostały wywalczone przez Krzysztofa Gurzyńskiego (UKS Kometa Obrowo), Aleksandra Kwiatkowskiego (ALKS Stal Grudziądz) i Nataniela Ciborowskiego (KS Olender Wielka Nieszawka). Na tym samym dystansie w kat. młodziczka zwyciężyła Natalia Głowacka (ALKS Stal Grudziądz), drugie miejsce zajęła Jagoda Rzeszot (Cykliści Rypin). Trzecie i czwarte miejsce zajęły mieszkanki Gminy Zbójno Eliza Rabażyńska oraz Karolina Dominiak. Na najdłuższym dystansie rywalizowali chłopcy w kat. młodzik. Tu najlepszy okazał się Szczepan Łukasik (ALKS Stal Grudziądz), drugie miejsce Jakub Foksiński (Cykliści Rypin), trzecie miejsce Tomasz Błażejewski (UKS Kometa Obrowo). Miłosz Malinowski ze Zbójna zajął na tym dystansie bardzo dobre piąte miejsce (55 startujących zawodników). Najlepszym trójkom poszczególnych kategorii nagrody wręczył Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska, Dyrektor Zespołu Szkół w Zbójnie Pan Dariusz Kosowski oraz radna Pani Alicja Dolecka.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

 • -

 

Program "Nowa Piątka"

 

Program "Nowa Piątka"

 

Spotkanie informacyjne Wicewojewody z mieszkańcami gminy Zbójno na temat programu "Nowa Piątka"

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Wyniki konkursu - Flaga Polski

 

Wyniki konkursu - Flaga Polski

 

Dnia 30 kwietnia br. odbył się konkurs telefoniczny z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie prawidłowo odpowiedzieć na 3 pytania. Nagrodą była flaga wraz z drzewcem. Zwycięzcami w tegorocznym konkursie zostali :

1. Edyta Urbańska
2. Sławomir Okruciński
3. Piotr Brodowski
4. Mariola Złotucha
5. Jadwiga Gabrychowicz
6. Janusz Stachowski
7. Justyna Jachowska
8 .Katarzyna Zglińska
9. Jolanta Szymczyk
10.Zofia Gładkowska

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

 

 • -

 

Odbiór techniczny wyremontowanej drogi gminnej Zbójno-Ciepień

 

Odbiór techniczny wyremontowanej drogi gminnej Zbójno-Ciepień 

Dobiegły końca prace I etapu przebudowy drogi gminnej nr 110512C Zbójno-Ciepień. W dniu 26 kwietnia br. odbył się jej techniczny odbiór z udziałem Wójt Gminy Zbójno Katarzyny Kukielskiej, przedstawicieli Urzędu Gminy Zbójno, inspektora nadzoru Pana Sergiusza Makowskiego oraz przedstawiciela wykonawcy Pana Andrzeja Kurdy. Zakres robót obejmował: rozebranie części nawierzchni bitumicznej w początkowym odcinku drogi, mechaniczne ścięcie poboczy, korytowanie pod konstrukcję zjazdów i skrzyżowań, profilowanie istniejącej nawierzchni drogi, wbudowanie warstwy odcinającej i podbudowy zasadniczej na konstrukcji zjazdów i skrzyżowań, ułożenie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego za pomocą rozkładarki, ułożenie warstw nawierzchni bitumicznych, wykonanie umocnionych poboczy z kruszywa łamanego. Droga o długości 1962 mb za kwotę 1 001 440,59 zł została wyremontowana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lipna. Inwestycja powstała z udziałem środków zewnętrznych PROW na lata 2014-2020, gdzie wysokość pomocy to 63,63 % kosztów kwalifikowalnych.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

 

Walne Zebranie założycieli spółdzielni socjalnej Zbójeński Kredens

 

Walne Zebranie założycieli spółdzielni socjalnej Zbójeński Kredens. Zarząd i prezes z absolutorium. Sprawozdanie finansowe za 2018 r. Wykazalo nadwyżkę. Życzymy dalszego rozwoju działalnosci !!!

 

 • -

 

Podpisanie umowy

 

Podpisanie umowy

 

Uroczyste podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim na drogę Zbójno-Ciepień oraz przebudowę świetlicy wiejskiej w Rembiosze.

 

 • -

 

VI sesja Rady Gminy Zbójno

 

VI sesja Rady Gminy Zbójno

 

W piątek 29 marca br. odbyła się sesja Rady Gminy Zbójno, która była nie tylko okazją do podjęcia ważnych dla gminy uchwał.  Tego dnia Pani Wójt Katarzyna Kukielska podziękowała gospodarzom sołectw za dotychczasową współpracę i bezinteresowne zaangażowanie na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia całej społeczności lokalnej. Szczególe podziękowania skierowała do wieloletniego sołtysa Działynia Pana Henryka Bonieckiego, które stanowisko sołtysa piastował od 1991 roku.

Na przedmiotowej sesji byli również obecni: Starosta Golubsko Dobrzyński Pan Franciszek Gutowski, Komendant Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu Pan Dariusz Borowiec, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Pan Paweł Warlikowski oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Pan Mariusz Trojanowski.

 

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Nowe place zabaw

 

Nowe place zabaw

 

Na terenie Gminy Zbójno pojawiły się nowe place zabaw. W pierwszym tygodniu marca zamontowano je w miejscowościach: Działyń, Klonowo, Rembiocha, Rudusk i Ruże. Działyń uzupełnił swój plac zabaw o kwadrat sprawnościowy. Pojawienie się przedmiotowego elementu jest udziałem również innych sołectw tj. Rembiocha i Sitno, gdzie część środków z funduszu przekazano na rozbudowę placu w Działyniu. Klonowo wzbogaciło się o huśtawkę wagową podwójną, huśtawkę wahadłową oraz bocianie gniazdo. Dzieci w miejscowości Rembiocha mogą korzystać z dodatkowego elementu tj. ścianki linowej z kratownicą. W Rudusku na placu od marca stoi zestaw zabawowy, huśtawka wahadłowa i huśtawka ważka a w Rużu huśtawka wahadłowa. Urządzenia zostały dostarczone i zamontowane przez firmę Magic Garden z Pakości. Realizacja przedmiotowych inwestycji w poszczególnych miejscowościach jest finansowana z funduszy sołeckich. To mieszkańcy spotykając się na wrześniowych zebraniach zdecydowali o sposobie wydatkowaniu tych środków, dzięki czemu teraz nasze pociechy mogą w sposób aktywny i przyjemny spędzać czas na świeżym powietrzu.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Podpisanie umowy na przebudowę drogi gminnej Zbójno-Ciepień

 

Podpisanie umowy na przebudowę drogi gminnej Zbójno-Ciepień

 

W dniu 11 marca pomiędzy Gminą Zbójno a Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Sp. z o.o. z Lipna podpisana została umowa na przebudowę drogi gminnej nr 110512C Zbójno-Ciepień. Zakres robót obejmuje: rozebranie części nawierzchni bitumicznej w początkowym odcinku drogi, mechaniczne ścięcie poboczy, korytowanie pod konstrukcję zjazdów i skrzyżowań, profilowanie istniejącej nawierzchni drogi, wbudowanie warstwy odcinającej i podbudowy zasadniczej na konstrukcji zjazdów i skrzyżowań, ułożenie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego za pomocą rozkładarki, ułożenie warstw nawierzchni bitumicznych, wykonanie umocnionych poboczy z kruszywa łamanego. Droga o długości 1962 mb zostanie przebudowana do 30 kwietnia br. Koszt robót wyniesie 1 001 440,59 zł. Przedmiotowa inwestycja jest realizowana przy udziale środków zewnętrznych PROW na lata 2014-2020, gdzie wysokość pomocy to 63,63 % kosztów kwalifikowalnych.

 • -

 

Gminne obchody Dnia Kobiet

 

Gminne obchody Dnia Kobiet

 

W piątek 8 marca br. panie z terenu Gminy Zbójno spotkały się o godz. 17-ej w Zespole Szkół w Działyniu, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Na wstępie uroczystości Dyrektor szkoły Pan Rafał Rutkowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Pankiewicz złożyli paniom najserdeczniejsze życzenia. W ramach podziękowań za udział kobiet w życiu mężczyzny, rodziny i życiu codziennym Pan Mieczysław Pankiewicz przekazał kwiaty na ręce Pani Wójt Katarzyny Kukielskiej. Następnie na scenie pojawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klonowie oraz z Zespołu Szkół w Działyniu, którzy przedstawili wspaniały program artystyczny. Były wiersze, piosenki a na zakończenie pokaz mody. Po występach dzieci, każda kobieta otrzymała kwiaty. Organizatorzy na ten dzień przewidzieli także losowanie nagród.
O godz. 18:40 na scenie pojawił się zespół „Powrót”, który przez kilkadziesiąt minut „bawił” muzyką publiczność.
Przygotowanie piątkowego święta to praca i zaangażowanie wielu osób. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Dyrektora Rafała Rutkowskiego, pracowników ZS w Działyniu, Pani Dyrektor Barbary Walaszczyk oraz pracowników Spółdzielni Socjalnej „ZBÓJEŃSKI KREDENS”.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Jubileusz 20-lecia istnienia Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lipnie

 

Jubileusz 20-lecia istnienia Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lipnie

 

Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska otrzymała wyróżnienie podczas Jubileuszu 20-lecia istnienia Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lipnie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju firmy !

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Pamięć „Żołnierzy Wyklętych”

 

Pamięć „Żołnierzy Wyklętych”

 

W Zespole Szkoł w Zbójnie odbyła się uroczystość z okazji obchodów święta Pamięć „Żołnierzy Wyklętych”. Starszym rocznikom naszych uczniów, nauczyciele historii, wykorzystując sprzęt multimedialny, przybliżyli idee, jakimi kierowali się „Żołnierze Niezłomni” oraz genezę ustanowienia dnia ich pamięci. W klasach pojawiły się gazetki tematyczne. Kulminacyjnym punktem szkolnych uroczystości było złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy ku czci „Żołnierzy Wyklętych” przed szkolnym kamieniem-pomnikiem.
Kwiaty złożyła delegacja władz samorządowych Gminy Zbójno, w składzie: Pani Katarzyna Kukielska – Wójt Gminy Zbójno, Pan Mieczysław Pankiewicz – Przewodniczący Rady Gminy Zbójno, Pan Jacek Foksiński – Sekretarz Gminy Zbójno. Drugą delegację składającą symboliczne kwiaty stanowili uczniowie naszej szkoły wraz z dyrektorem szkoły.

Warto w tym miejscu przypomnieć ustawę z dnia 3 lutego 2011 r. o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w której napisano między innymi:
W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu - stanowi się, co następuje:
Dzień 1 marca ustanawia się Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. 

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Budowa chodnika na osiedlu nad jeziorem w Sitnie

 

Budowa chodnika na osiedlu nad jeziorem w Sitnie

 

Dzięki dobrej współpracy z naszym powiatem ruszyła w naszej gminie inwestycja powiatu polegająca na budowie chodnika na osiedlu nad jeziorem w Sitnie wraz z przebudową drogi asfaltowej o długości 1 kilometra.

 • -

 

Modernizacja i naprawa chodnika Klonowo-Ciepień

 

Modernizacja i naprawa chodnika Klonowo-Ciepień

 

W miejscowości Klonowie Gmina Zbójno przystapiła do modernizacji i naprawy zapadającego się od wielu lat chodnika przy drodze gminnej Klonowo - Ciepień. Podczas wykonywanych robót będzie na nowo kładzona kostka stosując nową podbudowę, dzięki której nie będzie już załamań i wystających roślin.

 

 • -
 • -

 

Podpisanie umowy na modernizację gminnej oczyszczalni

 

Podpisanie umowy na modernizację gminnej oczyszczalni

 

W dniu 27 lutego w Urzędzie Gminy podpisana została umowa, której przedmiotem jest modernizacja oczyszczalni ścieków w Gminie Zbójno. Roboty obejmują modernizację stacji odwadniania osadu, wymianę systemu napowietrzania oraz dostawę wozu asenizacyjnego. Wykonawcą robót jest Wielobranżowy Zakład Usługowy Andrzej Sieradzki z Włocławka a termin ich zakończenia mija 30 kwietnia 2019 r. Inwestycja dofinansowana zostanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 338.327,61.

 

 • -
 • -
 • -
 • -

 

Sołtysi i Rady Sołeckie w Gminie Zbójno

 

Sołtysi i Rady Sołeckie w Gminie Zbójno

 

Dobiegły końca zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy Gminy Zbójno wybrali Sołtysów oraz Rady Sołeckie. Frekwencja tegorocznych spotkań pokazała, że Sołtysi zyskują coraz większe uznanie. Sołtys stoi na czele sołectwa, współpracuje i aktywizuje mieszkańców.

W naszej gminie zmiany na tym stanowisku doczekało się sołectwo Działyń. Od 1991 tą zaszczytną funkcję pełnił Pan Henryk Boniecki. Ze względu na stan zdrowia Pan Henryk zrezygnował z kandydowania. Na zebraniu wiejskim 16 lutego z rąk Pani Wójt Katarzyny Kukielskiej, Pana Sekretarza Gminy Jacka Foksińskiego, przedstawicieli KGW, Rady Sołeckiej, księdza proboszcza parafii Działyń Tomasza Maruszewskiego i mieszkańców otrzymał podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz sołectwa Działyń.

Zebrania wiejskie były również okazją do spotkań z mieszkańcami, którzy mieli możliwość sygnalizowania bieżących problemów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zebrań za poświęcony czas i aktywny udział.

Oto przedstawiciele 16 Sołectw z terenu Gminy Zbójno:

Sołectwo Zbójno

Sołtys: Michał Zglenicki

Rada Sołecka: Andrzej Jachowski, Bogdan Dolecki, Janusz Markowski

Sołectwo Klonowo

Sołtys: Marzena Kubik

Rada Sołecka: Andrzej Kowalski, Tomasz Górecki, Kamila Mazurkiewicz

Sołectwo Wielgie

Sołtys: Elżbieta Jachowska

Rada Sołecka: Robert Kroplewski, Ryszard Tejer, Marek Wiśniewski

Sołectwo Podolina

Sołtys: Andrzej Matyjasik

Rada Sołecka: Sławomir Zglinicki, Stanisław Pukłacki, Przemysław Blonkowski

Sołectwo Wojnowo

Sołtys: Andrzej Karwaszewski

Rada Sołecka: Magdalena Laskowska, Karolina Werner, Łukasz Kalinowki

Sołectwo Ciepień

Sołtys: Jacek Kiełkowski

Rada Sołecka: .Łukasz Pipczyński, Marcin Dobrowolski, Mieczysław Giblewski

Sołectwo Zosin

Sołtys: Krystyna Gumińska

Rada Sołecka: Michał Żuchowski, Małgorzata Judycka, Mirosław Rykaczewski

Sołectwo Rudusk

Sołtys: Sławomira Lazarowska

Rada Sołecka: Włodzimierz Szawłowski, Grzegorz Stacherski, Sławomir Kubacki

Sołectwo Sitno

Sołtys: Magdalena Dylewska

Rada Sołecka: Bartosz Waśkiewicz, Agnieszka Błażejewicz, Józef Cyrankowski

Sołectwo Rembiocha

Sołtys: Paweł Trokowski

Rada Sołecka: Andrzej Przychodny, Karol Kowalski, Rafał Rumiński

Sołectwo Adamki

Sołtys: Małgorzata Boniecka

Rada Sołecka: Renata Ziętarska, Waldemar Jurkiewicz, Paweł Zawistowski

Sołectwo Łukaszewo

Sołtys: Paweł Czajkowski

Rada Sołecka: Józef Predenkiewicz, Józef Gorczyński, Wiesław Jachowski

Sołectwo Ruże

Sołtys: Kazimierz Kierkowski

Rada Sołecka: Marcin Kozłowski, Roman Grzywiński, Dominik Burkwicz

Sołectwo Zbójenko

Sołtys: Bronisław Ciechacki

Rada Solecka: Henry Błaszkiewicz, Karol Kęprowski, Szymon Wojciechocwki

Sołectwo Obory                     

Sołtys: Elżbieta Rakoczy

Rada Sołecka: Gabriela Barska, Jadwiga Kreft, Sławomir Wieczyński

Sołectwo Działyń

Sołtys: Zygmunt Popielarski

Rada Sołecka: Elżbieta Lisińska, Roman Cichowicz, Dariusz Rykaczewski

 

Wybranym Sołtysom i Radom Sołeckim gratulujemy i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz lokalnej społeczności.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Policyjny pies w przedszkolu

 

Policyjny pies w przedszkolu

 

Golubsko-dobrzyńscy policjanci odwiedzili dzieci w Publicznym Przedszkolu w Zbójnie. Bohaterem spotkania była Prima, która na co dzień służy w policji. Dzieci miały okazję poznać jej umiejętności

W piątek (01.02.2019) asp. szt. Tomasz Muchewicz wraz z policyjnym psem Primą odwiedził dzieci w Publicznym Przedszkolu w Zbójnie. Policjant opowiadał dzieciom o swojej pracy. Maluszki miały okazję zapoznać się z niektórymi elementami wyposażenia do służby policjantów oraz wsiąść do radiowozu.

Podczas spotkania z asp. szt. Tomasz Muchewiczem oraz jego czworonożną podopieczną Primą dzieci dowiedziały się jak przebiega edukacja zwierzęcego pomocnika stróżów prawa i jak wygląda jego codzienna służba w policji. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom Primy. Celem spotkania było również zapoznanie ich z zasadami właściwego zachowania się w kontakcie z obcym psem.

 

 

 • -
 • -
 • -

 

Podpisanie umowy na modernizację gospodarki wodno-ściekowej

 

Podpisanie umowy na modernizację gospodarki wodno-ściekowej

 

W dniu 31.01.2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umów o udzielenie gminom dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród beneficjentów znalazła się również Gmina Zbójno, którą reprezentowały Pani Wójt Katarzyna Kukielska oraz Pani Skarbnik Małgorzata Szewczykowska. Ze środków RPO WK-P otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 490.869,10 zł na realizację zadania pn. „Modernizacja oczyszczalni ścieków i sieci wodociągowej w Gminie Zbójno”. Dzięki tym środkom zmodernizowana zostanie sieć wodociągowa oraz przyłącza w centrum wsi Zbójno oraz stacja odwadniania osadu i system napowietrzania na oczyszczalni ścieków w Zbójnie.

 

 • -

 

 

 

"EKO-OPCJA"

 

W środę 23.01.19 r. Gm. Zbójno odwiedziła TVP Bydgoszcz, która nagrywała materiał do magazynu telewizyjnego Wojciecha Klicha i Ewy Lewandowskiej związanego z ekologią i ochroną środowiska, pn. "EKO-OPCJA".
Tematem sobotniego wydania magazynu (26.01.19 r.), było pokazanie przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska sfinansowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, w tym w szczególności projektu dotyczącego odnowy zabytkowego parku przy pałacu w Zbójnie, zrealizowanego w zeszłym roku.

 
Zapraszamy do obejrzenia reportażu.
https://bydgoszcz.tvp.pl/1863247/ekoopcja

 

 

 


 

1 miejsce w plebiscycie

 

1 miejsca w plebiscycie zkołę Roku 2018 powiatu golubsko - dobrzyńskiego

 

W dniu 9 stycznia z rąk Wicemarszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego pana Zbigniewa Ostrowskiego Dyrektor Zespołu Szkół w Działyniu odebrał nagrodę za zajęcie 1 miejsca w plebiscycie Gazety Pomorskiej, Nowości i Expressu Bydgoskiego na Szkołę Roku 2018 powiatu golubsko - dobrzyńskiego.
Wyróżnienie to przyznawane jest szkole przyjaznej środowisku lokalnemu, rodzicom i uczniom.

 

 • -
 • -

 

 

Podpisanie umowy o dofinansowanie na zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w Sitnie z PROW

 

 • -

 

 • -
 • ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZBÓJNIE
  ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZBÓJNIE
 • ZESPÓŁ SZKÓŁ W DZIAŁYNIU
  ZESPÓŁ SZKÓŁ W DZIAŁYNIU
 • SZKOŁA PODSTAWOWA W KLONOWIE
  SZKOŁA PODSTAWOWA W KLONOWIE
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Spotkanie Gminnej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej

 

Spotkanie Gminnej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej

 

W miniony piątek tj. 30.11.2018 r. odbyło się spotkanie Gminnej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej w skład której wchodzi Pan Adam Wincek - Członek Kujawsko-Pomorskiej Izby Architektów, Pan Antoni Pawski – projektant miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz pracownik urzędu. Tematem spotkania było m.in. wydanie opinii do projektu Studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego Gminy Zbójno oraz zaopiniowania opracowania pn.” Analiza zmian w zagospodarowaniu przestrzennym Gminy Zbójno”. W pracach uczestniczyła również Pani Aleksandra Lewna reprezentująca Biuro Urbanistyki i Architektury w Toruniu, autorka projektu studium. Wielogodzinne spotkanie zaowocowało wydaniem pozytywnych opinii dla przedmiotowych dokumentów.

 

 • -

 

Podpisanie umów dotacyjnych na rewitalizację Zespołu Pałacowo – Parkowego w Zbójnie

 

Podpisanie umów dotacyjnych na rewitalizację Zespołu Pałacowo – Parkowego w Zbójnie

 

W dniu 3.12. 2018 r. odbyło się podpisanie umów dotacyjnych w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na rewitalizację Zespołu Pałacowo – Parkowego w Zbójnie oraz na drzewa i krzewy przy zbiorniku wodnym w Działyniu.

 

 • -
 • -

 

II Edycja Rodzinnych Mikołajek

 

II Edycja Rodzinnych Mikołajek

 

W dniu 8 grudnia 2018 r. na terenie Zespołu Szkół w Zbójnie odbyła się II edycja Rodzinnych Mikołajek połączona z  biegiem. Punktualnie o godz. 13 na boisku zebrały się dzieci w czerwonych czapkach, aby uczestniczyć w zabawie. Każdy uczestnik otrzymał czapkę Mikołaja i pamiątkowy medal, a trzy pierwsze osoby w swojej kategorii statuetki. Po biegu na wszystkich czekała ciepła herbata. Później dzieci wraz z rodzicami brały również udział w zajęciach plastycznych, podczas których można było stworzyć oryginalne bombki choinkowe. Tego dnia w szkole pojawił się Mikołaj, Renifer i Masza. Pani Mikołajowa wprowadziła wszystkich uczestników w magię świąt i zaprosiła dzieci do zabawy. Poza tym najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i placu zabaw, a potem wraz z rodzicami zrobić zdjęcie w fotobudce. Impreza została przeprowadzona pod patronatem Katarzyny Kukielskiej wójt gminy Zbójno.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Jubileusz pożycia małżeńskiego

 

Jubileusz pożycia małżeńskiego

 

W dniu 7 grudnia 2018 r. odbyła się w urzędzie gminy uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego obchodziły tego roku 3 pary:


1. Barbara i Mieczysław Cyl,
2. Ewa i Zenon Chojniccy,
3. Jadwiga i Wiesław Ciechaccy.

W uroczystości udział brały również pary obchodzące 60-lecie pożycia małżeńskiego. Na terenie Gminy Zbójno jubileusz ten obchodziły 3 pary:


1. Urszula i Edmund Stachowscy,
2. Teresa i Kazimierz Bruździńscy,
3. Jadwiga i Władysław Kowalscy.

 

Wszystkim Jubilatom składamy gratulacje oraz serdeczne życzenia.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Odnowa zabytkowego parku w Zbójnie

 

Odnowa zabytkowego parku w Zbójnie

 

Zakończono prace polegające na uporządkowaniu i pielęgnacji drzewostanu w zabytkowym parku wchodzącym w skład Zespołu pałacowo-parkowego w Zbójnie. W miniony wtorek tj. 27.11.2018 r. nastąpił techniczny odbiór przedmiotowych prac przez komisję odbiorową składającą się z pracowników Urzędu Gminy oraz przedstawiciela firmy Arlan z Torunia Pana Jarosława Małeckiego. W ramach inwestycji  usunięto 108 drzew, przeprowadzono zabiegi pielęgnacyjne w tym również metodą alpinistyczną, usunięto posusz, jemiołę i złamane przewodniki, założono wiązania elastyczne mające na celu unikniecie złamania konarów. Firma wykonała powyższe zabiegi w miesiącach październik i listopad za kwotę 219.564,00 zł. Inwestycja została dofinansowana  w 100 % z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

 

 • -
 • -
 • -

 

Uroczyste otwarcie i poświęcenie drogi gminnej Działyń – Pustki Działyńskie

 

Uroczyste otwarcie i poświęcenie drogi gminnej Działyń – Pustki Działyńskie

 

W dniu 16 listopada 2018r. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi gminnej Działyń – Pustki Działyńskie. W przecięciu wstęgi brali udział Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska, przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Pankiewicz, radni i sołtys sołectwa Działyń, a także mieszkańcy gminy Zbójno wraz z  proboszczem parafii pw. św. Trójcy w Działyniu ks.Tomaszem Muraszewskmi oraz przedstawicielem wykonawcy PRD Lipno Panem Andrzejem Kurdą.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Pierwsza sesja Rady Gminy Zbójno VIII kadencji

 

Pierwsza sesja Rady Gminy Zbójno VIII kadencji

 

W dniu 19 listopada br. miała miało miejsce pierwsze posiedzenie nowej rady gminy. Jeszcze przed rozpoczęciem sesji Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Pani Daria Krzeszewska wręczyła akty nominacji Wójtowi Gminy oraz wszystkim radnym. Podczas sesji, radni wybrali spośród swojego grona przewodniczącego rady Pana Mieczysława Pankiewicza oraz jego zastępcę Panią Alicję Dolecką. Radni ustalili również liczbę i skład osobowy stałych komisji działających przy radzie gminy.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej drogi asfaltowej w Rużu

 

Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej drogi asfaltowej w Rużu

 

W dniu 14 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie drogi gminnej w Rużu o długości 1 kilometra i 260 metrów. W ramach prac wykonano podbudowę z kruszywa łamanego, warstwę wiążącą i ścieralną, zjazdy oraz pobocza za łączną kwotę 670.000 zł, z czego 98 tys. 550 zł pozyskano ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Przecięcia wstęgi dokonali: Wójt gminy Zbójno Katarzyna Kukielska, przewodniczący Rady Gminy Zbójno Mieczysław Pankiewicz, proboszcz Parafii Ruże ks. Henryk Zagórowicz, sołtys wsi Ruże pan Kazimierz Kierkowski, sekretarz gminy pan Jacek Foksiński, mieszkaniec wsi Ruże pan Wacław Derkowski. W uroczystości udział wzięli również pan Andrzej Kurda przedstawiciel wykonawcy PRD Lipno, pracownicy urzędu gminy odpowiedzialni za tę inwestycję oraz mieszkańcy.

Dziękujemy księdzu proboszczowi Henrykowi Zagórowiczowi za poświęcenie tej drogi oraz modlitwę. Mamy nadzieję, że dzięki temu mieszkańcy będą z niej bezpiecznie korzystać. Dziękujemy również wszystkim pozostałym osobom, które przyczyniły się do jej powstania.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

 

Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

 

Dzień 11 listopada 1918 r. to bardzo ważna data dla Polski. Minęło 100 lat od wydarzeń, dzięki którym teraz żyjemy w wolnym kraju. Pierwsze patriotyczne uroczystości odbyły się już 7 listopada w Szkole Podstawowej w Klonowie. Społeczność szkolna uczciła ten dzień w szczególny sposób organizując m.in. biegi i mecz piłki nożnej. Kolejne spotkania miały miejsce 9 listopada w ZS w Działyniu, Szkole Podstawowej w Rużu i ZS w Zbójnie. Na ten dzień uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny z recytacjami, tańcem i śpiewami. Natomiast 13 listopada mieszkańcy Gminy Zbójno uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych przez Wójta Gminy Zbójno i Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbójnie. W obchodach które odbyły się w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy uczestniczyli Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska, Sekretarz Gminy Pan Jacek Foksiński, Radni Gminy Zbójno oraz zaproszeni goście. O godzinie 15-tej program artystyczny przedstawili uczniowie ZS w Zbójnie, podczas którego odśpiewano czterozwrotkowy hymn narodowy. Były wiersze i pieśni patriotyczne. Uczniowi swym śpiewem wyrazili szacunek, dla tych którzy walczyli o naszą wolność. Miłą niespodzianką była recytacja wierszy przez Pana Grzegorza Maślewskiego. Poza tym wiele radości sprawił uczestnikom wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie a Pani Katarzynie Mejgier za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Olimpiada Wiedzy Rolniczej wyłoniła zwycięzców

 

Olimpiada Wiedzy Rolniczej wyłoniła zwycięzców

 

W dniu  8 listopada w sali Urzędu Gminy Golub-Dobrzyń i Sali Miasta Golub-Dobrzyń odbyła się 28 Olimpiada Wiedzy Rolniczej. Organizatorem Olimpiady jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Uczestników  powitała  i zmotywowała do rywalizacji Dorota Weber kierownik ODR w Golubiu Dobrzyniu, wspólnie z Wójtem  Gminy Golub-Dobrzyń, oraz  Wójt Gminy Zbójno. W olimpiadzie startowało 26 osób z powiatu golubsko-dobrzyńskiego w wieku od 18 do 40 lat, którzy na co dzień prowadzą własne gospodarstwa rolne lub prowadzą je wspólnie z rodzicami. Organizatorów cieszy fakt rosnącego zainteresowania konkursem wśród pań,  w tym roku  startowało 5 kobiet.

Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie testu zawierającego 32 pytania z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, ekonomiki, organizacji produkcji, ekologii, wiedzy o funduszach PROW i BHP. Pytania dotyczyły szerokiego zakresu wiedzy, jednakże nie przysporzyły naszym rolnikom większych trudności. Komisja  w ramach konkursu wyłoniła trzy czołowe miejsca: Uczestnicy w trakcie oczekiwania na wyniki konkursu mogli posłuchać wykładu odnośnie „Nowych wymogów OSN” przy serwisie kawowym.

Mistrzem tegorocznych eliminacji powiatowych został Jakub Pietrkiewicz z Rudawia  (gm. Ciechocin), który będzie reprezentował powiat golubsko-dobrzyński na szczeblu Wojewódzkim Finału Olimpiady 22 listopada 2018 r. w Przysieku. Jakub jest studentem zaocznym trzeciego roku  Rolnictwa na  UWM w Olsztynie, a na co dzień jest młodym rolnikiem,  który prowadzi gospodarstwo rolne nastawione na produkcję  mleka  i opasów.

Drugie miejsce zajął Tomasz Chruściel  z  Szychowa (gm. Kowalewo Pomorskie).

Trzecie Waldemar Malanowski  z Wojnowa (gm. Zbójno)

Czwarte jako debiutant w naszym konkursie  Łukasz Siebers z Mlewa (gm. Kowalewo Pomorskie). – który już zapowiedział uczestnictwo  w następnym roku.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla laureatów i upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Szczególne podziękowania dla samorządowców, którzy uświetnili swoją obecnością imprezę.

Sponsorami Olimpiady byli :

 • Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim
 • Bank Spółdzielczy w Golubiu-Dobrzyniu
 • Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim oddziałZbójno
 • Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza
 • Lasy Państwowe
 • ZOOWETCHEMROL Gerard Bielecki Kowalewo Pomorskie
 • ALLER AQUA Polska Sp. z o.o.
 • Urząd Gminy Golub-Dobrzyń
 • Urząd Gminy Radomin
 • Urząd Gminy Ciechocin
 • Urząd Gminy Zbójno
 • Urząd Gminy Kowalewo Pomorskie
 • Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu
 • Żywność Ekologiczna Bio Food Sp. z o.o. Ciechocin
 • AGROLOK Sp. z o.o.
 • Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy”
 • Golpasz S. A.
 • Ampol-Merol Sp. z o.o.
 • Radecki Jacek  Pawilon rolno - ogrodniczy
 • Radecki Janusz
 • Sano

 

 • -
 • -
 • -

 

Rewitalizacja parku w Zbójnie

 

Rewitalizacja parku w Zbójnie

 

Trwają intensywne prace związane z rewitalizacją zabytkowego parku w Zbójnie. Część suchych drzew została już usunięta, realizowane są też prace w koronach drzew, mające na celu usunięcie posuszu i jemioły. Wszystkie roboty zostaną wykonane do końca listopada. Po ich zakończeniu park będzie przyjaznym miejscem do spędzania wolnego czasu z rodziną.

Na przeprowadzenie prac w parku Gmina Zbójno otrzymała w 100 % dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji, w dniu 16 października, w Urzędzie Gminy Zbójno, odbyła się uroczystość, podczas której wyróżnienia otrzymali pedagodzy i dyrektorzy naszych szkół:

- Pani Barbara Walaszczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klonowie

- Pani Renata Rutkowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rużu

- Pan Rafał Rutkowski – Dyrektor Zespołu Szkół w Działyniu

- Pan Dariusz Kosowski – Dyrektor Zespołu Szkół w Zbójnie

- Pani Katarzyna Majgier – Nauczyciel muzyki, plastyki i zajęć komputerowych w Zespole Szkół w Zbójnie

- Pan Adam Majewski – Nauczyciel przyrody w Zespole Szkół w Działyniu.

Pani Wójt, oprócz złożonych życzeń i gratulacji, podkreśliła poświęcenie oraz trud pracy pedagogicznej w kształtowaniu i wychowaniu młodego pokolenia.

 

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

 
 
Zebrania sołeckie w Gminie Zbójno
 
 
W okresie od dnia 11.09 do dnia 29.09 w Gminie Zbójno odbywały się zebrania sołeckie. Odbyło się ich 16, czyli tyle ile jest sołectw. Na zebraniach mieszkańcy podejmowali uchwały o przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego na 2019 r.
W zebraniach uczestniczyli Wójt Gminy Katarzyna Kukielska, Sekretarz Gminy Jacek Foksiński oraz pracownicy Urzędu Gminy odpowiedzialni merytorycznie za obsługę poszczególnych sołectw. Zebraniom przewodniczyli sołtysi.

 

 • -

 

Nadanie Zespołowi Szkół w Zbójnie imienia "Wojska Polskiego" oraz poświęcenie i nadanie nowego sztandaru

 

Nadanie Zespołowi Szkół w Zbójnie imienia "Wojska Polskiego"

oraz poświęcenie i nadanie nowego sztandaru

 

W dniu 20 września 2018 roku Zespół Szkół w Zbójnie otrzymał imię Wojska Polskiego i piękny nowy sztandar. W tej historycznej i wspaniałej uroczystości wzięli udział między innymi:
1. Pani Katarzyna Kukielska - Wójt Gminy Zbójno
2. Reprezentujące Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty - panie Ewa Ignaszak i Danuta Brzózka-Ciechanowska, starsze wizytatorki Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
3. Reprezentujący Dowódcę Garnizonu Toruń – pułkownik Szymon Czerwiński wraz z żołnierzami Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia;
4. Pan Mieczysław Pankiewicz – Przewodniczący Rady Gminy Zbójno wraz z radnymi Rady Gminy Zbójno
5. Pani Danuta Brzoskowska – członek zarządu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
6. Pan Jacek Foksiński – członek zarządu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
7. kpt. Witold Juszczak -Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu
8. insp. Dariusz Borowiec - Komendant Powiatowy Policji w Golubiu-Dobrzyniu
9. Orkiestra Wojskowa Garnizonu Toruń, którą prowadził kpt. Krzysztof Żeleśkiewicz
10. płk dypl. rezerwy inż. Lech Dąbrowski
11. Pan Roman Kujawski – reprezentujący prezesa Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego S.A.
12. Pan Wojciecha Bartoszka – dyrektor Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy wraz z pracownikami
13. Pani Iwona Smużyńska - Prezes Zarządu Oddziału Związku nauczycielstwa polskiego w Golubiu-Dobrzyniu
14. Druh Andrzej Żółtewicz – prezes zarządu oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych
15. Druh Michał Zglenicki – wiceprezes-naczelnik Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbójnie wraz zaprzyjaźnionymi druhami z jednostki.
16. Ksiądz kanonik Henryk Zagórowicz proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Rużu
17. Pani Maria Zakierska - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim oddział Zbójno
18. Pani Agnieszka Brzostowska - dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu
19. Pan Rafał Szynkiewicz - wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu
20. Pan Dariusz Guzowski - wicedyrektor ZS Nr 1 im Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu wraz z pocztem sztandarowym
21. Pan Rafała Rutkowski – dyrektor Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego w Działyniu wraz z pocztem sztandarowym
22. Pani Barbara Walaszczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klonowie
23. Panią Renata Rutkowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rużu
24. Pan Grzegorza Przestalski – dzięki jego uprzejmości na naszym placu znajdowały się wojskowe eksponaty
25. Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy
26. Rada Rodziców
27. Nauczyciele i nauczyciele emerytowani
28. Pracownicy obsługi
29. Pani Teresa Gołębiewska – Dyrektor Gminnej Biblioteki w Zbójnie
30. Kierownicy i pracownicy Urzędu Gminy w Zbójnie
31. Pani Joanna Tabor – prezes Spółdzielni Zbójeński Kredens
32. sierż. Piotr Mazanka
33. sierż. Piotr Rzążewski
34. Rodzice i uczniowie

Wszyscy uczestnicy zachwyceni byli występem orkiestry. Serdecznie podziękowania należą się żołnierzom za udział w tym najważniejszym dla naszej społeczności wydarzeniu, będąc jednocześnie pełni podziwu dla ich wytrwałości, którzy stali uśmiechnięci, a temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Nadanie Sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rużu

 

Nadanie Sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rużu

 

W dniu 15 września 2018 r. odbyła się uroczystość nadania Sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rużu. Ceremonie poprzedziła Msza Święta odprawiona przez ks. Henryka Zagórowicza. Podczas uroczystości nastąpiło poświęcenie oraz wprowadzenie nowego sztandaru, ufundowanego przez mieszkańców oraz sponsorów. Strażacy z Ruża gościli przedstawicieli jednostek OSP z terenu Gminy Zbójno i PSP z Golubia-Dobrzynia, a także OSP Giżynek, OSP Płonne i OSP Dulsk. Oprócz lokalnej społeczności oraz sponsorów w obchodach brali udział Poseł na Sejm Zbigniew Sosnowski, Z- ca Komendanta Powiatowego PSP w Golubiu-Dobrzyniu st. kpt. Witold Juszczak, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Dariusz Mężykowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Andrzej Żółtewicz, Przewodniczący Rady Gminy Zbójno Mieczysław Pankiewicz, Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska, Zarząd Powiatu golubsko-dobrzyńskiego reprezentował Pan Jacek Foksiński. Podczas uroczystości odznaczenia otrzymali druhowie pełniący służbę w szeregach OSP Ruże oraz seniorzy OSP Ruże zasłużeni dla jednostki OSP. Obchody uświetniły występy orkiestry dętej oraz dzieci z Szkoły Podstawowej w Rużu. Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska przekazała jednostkom OSP Ruże, Działyń i Zbójno sprzęt ratownictwa medycznego pozyskany z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości o wartości 59 140,00 zł

 

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Zasłużona emerytura pracownika Urzędu Gminy Zbójno

 

Zasłużona emerytura pracownika Urzędu Gminy Zbójno

 

           W dniu 21 sierpnia 2018 r. odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Teresy Jasińskiej – Inspektora ds. wymiaru podatków i gospodarki nieruchomościami , w związku z przejściem na zasłużoną emeryturę, która  pracowała w tutejszym Urzędzie od 1978 r.

           W związku z przejściem Pani Teresy Jasińskiej na emeryturę i zakończeniem pracy w Urzędzie Gminy Zbójno serdeczne podziękowania za długoletnią dobrą współpracę, oraz życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia w nowym etapie życia złożyła Wójt Gminy Zbójno wraz z pracownikami.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Uroczyste otwarcie ronda w Zbójnie na połączeniu dróg wojewódzkich nr 554 i 556

 

Uroczyste otwarcie ronda w Zbójnie na połączeniu dróg wojewódzkich nr 554 i 556

 

W uroczystosci udział wzięli: Marszałek Wojewodztwa Piotr Całbecki, przewodniczacy Sejmiku Województwa Ryszard Bober, Aneta Jędrzejewska członek Zarzadu Województwa, Paweł Zgórzyński radny Sejmiku, dyrektor ZDW Miroslaw Kielnik, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Marzena Baczyńska, starosta powiatu golubsko dobrzyńskiego Andrzej Okruciński wicestarosta Franciszek Gutowski, członek Zarządu Powiatu Jacek Foksiński przewodniczący Rady Gminy Zbójno Mieczysław Pankiewicz wraz z radnymi i soltysami oraz mieszkańcy gminy. Poświęcenia ronda dokonał proboszcz parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Rużu ks. Henryk Zagórowicz.
Jest to największa inwestycja w historii gminy Zbójno. Gmina przekazała na jej realizację dotacje w wysokosci 1.5 mln złotych.
W przyszlym tygodniu gmina ogłosi konkurs dla mieszkańców ponieważ chce aby to mieszkancy nadali mu NAZWĘ.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Podpisanie umów na ekologiczne piece

 

Podpisanie umów na ekologiczne piece

 

W dniu 20 sierpnia br. w Urzędzie Gminy Zbójno odbyło się podpisanie umów z mieszkańcami gminy, którzy skorzystają z dofinansowania na wymianę pieca nieekologicznego na ekologiczny. W wyniku losowania wyłoniono 10 osób, które do września zobowiązały się wymienić piec i przedstawić odpowiednie dokumenty potwierdzające jego zakup i montaż. Środki na przedmiotową inwestycję pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu konkursu EKOPIEC. Dofinansowanie obejmuje wymianę istniejącego pieca zasilanego paliwem stałym niespełniającym norm emisyjnych na kotły na paliwa stałe, kotły gazowe, kotły elektryczne w wysokości 2 000 zł dotacja Funduszu, 2 000 zł dotacja gminy.

 

 • -
 • -

Uroczyste otwarcie drogi wojewódzkiej w Zbójnie


 

 • -

 

Dożynki Gminne - 26 sierpnia - Zbójno

 

Dożynki Gminne - 26 sierpnia - Zbójno

 

Wielkimi krokami zbliża się największe święto rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu tj. Święto Plonów. Tegoroczne dożynki odbędą się 26 sierpnia w centrum naszej gminy w Zbójnie. Organizatorzy na ten dzień przygotowali szereg atrakcji. Podczas obchodów można będzie posilić się tradycyjnym jedzeniem przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zbójeński Kredens, będą występy lokalnych zespołów oraz wykonawców muzyki disco polo. Zapewne miłą niespodzianką będzie pojawienie się na dożynkowej scenie kabaretu. Z myślą o najmłodszych przygotowane zostały liczne atrakcje. Na nasze dzieci czeka zabawa w towarzystwie Myszki Minnie, Minionka oraz Maszy. Pojawia się również profesjonalni animatorzy, którzy będą prowadzić gry i zabaw, malować twarze oraz zaprezentują pokaz baniek mydlanych.

 

 • -

 

Odbiory kolejnych przydomowych oczyszczalni ścieków

 

 Odbiory kolejnych przydomowych oczyszczalni ścieków

 

W mijającym tygodniu odbyły się odbiory kolejnych przydomowych oczyszczalni ścieków wybudowanych w Gminie Zbójno. W tej edycji wybudowano 58 szt. o wartości brutto 1.064.247,32 zł. Gmina Zbójno uzyskała na tę inwestycję dofinansowanie w wysokości 63,63 % wartości netto inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Realizacje inwestycji mozliwa była również dzięki pożyczce uzyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodraki Wodnej w Toruniu. W odbiorach uczestniczył Sekretarz Gminy Zbójno Jacek Foksiński, pracownicy urzędu Anna Rzążewska i Marzena Marcinkowska oraz inspektor nadzoru i przedstawiciel wykonawcy.

 

 • -
 • -

 

Podpisanie umowy na modernizację sieci wodociągowej w Zbójnie

 

Podpisanie umowy na modernizację sieci wodociągowej w Zbójnie

 

Pod koniec sierpnia ruszą prace związane z modernizacją odcinka sieci wodociągowej o długości 1270 mb w miejscowości Zbójno. W dniu dzisiejszym nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Gminą Zbójno reprezentowaną przez Panią Wójt – Katarzynę Kukielską, a wyłonionym w przetargu Panem Tadeuszem Głąb właścicielem Zakładu Usługowo Handlowo Produkcyjnego „HYDRO-MET” z Lipna. Firma zobowiązała się wykonać przedmiotową modernizację do 28 września br. za kwotę 596 177,36 zł. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków RPO.

 

 • -
 • -

 

 • -

Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów - szkolenia i doradztwo dla JST w województwie kujawsko-pomorskim

 

30 samorządów w kujawsko-pomorskim, w tym Gmina Zbójno,

kreuje elitarne grono pionierów rozwoju oświaty w samorządach

 

30 samorządów w kujawsko-pomorskim, w tym Gmina Zbójno, przystąpiło do elitarnego grona odpowiedzialnych samorządów, stawiających sobie za cel rozwój edukacji dzieci i młodzieży. Cel ten zostanie osiągnięty dzięki wypracowaniu we współpracy z doradcą Lokalnego Planu Podnoszenia Jakości Oświaty. Plan dotyczyć będzie kompetencji kluczowych uczniów. Przedstawiciele gmin i powiatów uczestniczą w intensywnym 5 miesięcznym kursie przygotowującym struktury oświatowe w samorządach do wdrażania działań rozwojowych w obszarze oświaty.

Wszystkie działania realizowane są w ramach projektu „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów - szkolenia i doradztwo dla JST w województwie kujawsko-pomorskim” koordynowanym przez bydgoskie biuro Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. W projekcie tym mamy:

1) 30 Jednostek Samorządu Terytorialnego, w tym Gminę Zbójno, zaangażowanych w opracowanie Lokalnych Planów Podnoszenia Jakości Oświaty oraz wspomagania szkół w zakresie kompetencji kluczowych uczniów;

2) 92 placówki oświatowe zgłoszone do wdrożenia procesu wsparcia kompetencji kluczowych uczniów, w tym Zespół Szkół w Zbójnie oraz Zespół Szkół w Działyniu;

3) 85 uczestników szkoleń - przedstawicieli gmin i powiatów zaangażowanych w działalność oświatową uczestniczących w cyklu szkoleniowym od maja do września 2018;

4) 30 Lokalnych Planów Podnoszenia Jakości Oświaty oraz wspomagania szkół w zakresie kompetencji kluczowych uczniów.

Każdy samorząd poza wsparciem szkoleniowym i doradczym ma możliwość włączenia się w prace sieci współpracy, w ramach których będą rozwijane wątki tematyczne związane z rozwijaniem kompetencji kluczowych, przywództwo w oświacie, system oceny – zmiany do września 2018, nadzór pedagogiczny, proces wspomagania i inne stosownie do zapotrzebowania zgłaszanego przez uczestników. Planowanych jest 18 spotkań szkoleniowych 1-dniowych poświęconych wybranym tematom – wcześniej przedyskutowanym w sieci wirtualnej.

Uruchomionych zostanie 6 sieci tematycznych, początek działalności sieci to wrzesień 2018 r. Sieci poświęcone będą tematyce: przywództwa, procesu wspomagania, integracji środowiska oświaty w kujawsko-pomorskim, strategiom oświatowym i zarządzaniu oświatą, udostępniony zostanie również bank dobrych praktyk.

Projekt „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów - szkolenia i doradztwo dla JST w województwie kujawsko-pomorskim” realizowany w zgodzie z założeniami Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE) w oparciu o dofinasowanie ze środków unijnych program POWER 2014-2020 współfinasowanego ze środków EFS. Wartość projektu 1 335 589,92 zł, dofinasowanie ze środków europejskich wynosi 1 125 635,18 zł.

 


 

Odbiór chodników przy drogach powiatowych w Działyniu i Oborach

 

Odbiór chodników przy drogach powiatowych w Działyniu i Oborach

 

Nowe chodniki: przy cmentarzu w Działyniu i w Oborach. Zrealizowane dzięki dobrej współpracy gminy z powiatem przy dofinansowaniu ze strony gminy Zbójno w wysokości 50 % kosztów. W odbiorze brali udział ze strony gminy: Wójt Gminy Zbójno - Katarzyna Kukielska, Sekretarz Gminy Jacek Foksiński, ze strony powiatu Roger Żebrowski, Mariusz Trojanowski oraz przedstawiciel, wykonawcy i inspektor nadzoru.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

„Senior też Badacz‘’

 

„Senior też Badacz‘’

 

W dniu 17 lipca 2018 r. w miejscowości Wielgie odbyły się warsztaty skierowane do uczestników „Uniwersytetu Trzeciego Wieku‘’. Było to ostatnie spotkanie realizowane w ramach projektu pt.: „Senior też Badacz‘’. Podczas warsztatów słuchacze nabyli umiejętności badawcze i naukowe umożliwiające im prowadzenie   badań  socjologicznych i medioznawczych oraz opracowywanie raportów z badań i analiz.

Bardzo serdecznie dziękuję uczestnikom warsztatów za tak liczną frekwencję na spotkaniach. Dyrektor GBP w Zbójnie Teresa Gołębiewska.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Otwarcie placu zabaw w Wojnowie

 

Otwarcie placu zabaw w Wojnowie

 

Dnia 12 lipca 2018 r. odbyło się otwarcie placu zabaw z udziałem dzieci w miejscowości Wojnowo. Była to wielka gratka dla najmłodszych mieszkańców gminy. Dzieci bawiły się na placu zabaw oraz siłowni. Zamontowano m.in. siłownie zewnętrzne, huśtawki, zjeżdżalnie oraz inne zestawy zabawowe. Dziękujemy panu sołtysowi za organizację i pomoc oraz panu Łukaszowi Kalinowskiemu za obsługę grilla. Niestety zabawę przerwała niespodziewana burza, ale i tak pierwsze spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dziękujemy rodzicom i ich pociechom oraz mieszkańcom Wojnowa za przybycie.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Odbiór drogi gminnej w centrum wsi Działyń

 

Odbiór drogi gminnej w centrum wsi Działyń

W dniu 10 lipca 2018 r. odbył się techniczny odbiór zmodernizowanego odcinka drogi w centrum wsi Działyń. Modernizacja obejmowała: przebudowę nawierzchni drogi i zjazdów, wykonanie remontu istniejącego przepustu pod drogą gminną, wykonanie odwodnienia nawierzchni poprzez utrzymanie właściwego nachylenia poprzecznego, instalację urządzeń bezpieczeństwa ruchu, uregulowanie przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania, regulację istniejącego oświetlenia drogi i skrzyżowania, odtworzenie rowu. Koszt zadania wyniósł 359 377,22 zł. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Lipna. W odbiorze uczestniczyli Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska, przedstawiciele Urzędu Gminy Zbójno odpowiedzialni za inwestycję, inspektor nadzoru Pan Sergiusz Makowski oraz przedstawiciel wykonawcy Pan Stanisław Detmer.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Środki dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

 

Środki dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

 

W dniu 28 czerwca 2018 roku w Toruniu została podpisana umowa pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości „Dysponentem Funduszu”, reprezentowanym przez Mikołaja Pawlaka – Dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości, a Gminą Zbójno reprezentowaną przez Katarzynę Kukielską Wójta Gminy Zbójno.

Przedmiotem umowy jest realizacja zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości na nabycie w 2018 roku wyposażenia i urządzeń ratownictwa medycznego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Zbójno.

Dysponent Funduszu na realizację tego zadania udzielił dotację celową w kwocie 58 548,60 zł.

 

 • -

 

Absolutorium dla Wójta Gminy

 

Absolutorium dla Wójta Gminy

 

Radni Gminy Zbójno zaakceptowali wykonanie budżetu gminy za 2017 rok i udzielili absolutorium Wójtowi Pani Katarzynie Kukielskiej. Głosowanie odbyło się w dniu 27 czerwca 2018 r. w trakcie XLV sesji. Najważniejszymi punktami sesji Rady Gminy Zbójno było głosowanie nad dwoma projektami uchwał. Pierwszy z nich dotyczył zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Zbójno za rok 2017. Druga uchwała dotyczyła udzielenia absolutorium dla Wójta Gminy Zbójno. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli rady gminy nad działalnością wójta. Po zakończeniu roku budżetowego rada gminy ocenia pracę organu wykonawczego tj. wójta w zakresie działalności finansowej gminy. Zanim jednak doszło do głosowania Wójt przedstawił radnym najważniejsze informacje dotyczące stanu finansów samorządu. Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła zarówno sprawozdanie finansowe za 2017 r., jak i sprawozdanie z wykonania budżetu, a następnie przedstawiła Radzie Gminy Zbójno wniosek o udzieleniu Wójtowi absolutorium. Również Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej o udzieleniu absolutorium Wójtowi z tytułu wykonania budżetu. Radni jednogłośnie opowiedzieli się za przyjęciem obu projektów uchwał.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

„Noc świętojańska – powitanie lata”

 

„Noc świętojańska – powitanie lata”

 

W dniu 22 czerwca br. na terenie rekreacyjnym nad stawem ZBÓJNICKI ZAKĄTEK w Zbójnie odbyły się uroczystości związane z obchodami Nocy Świętojańskiej. Imprezę zorganizowała Gmina Zbójno, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zbójnie. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Przygotowano mnóstwo atrakcji, szczególnie dla tych najmłodszych - animacje z chustą, bański mydlane, animacje z balonami, fotobudka, malowanie buziek, warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez KLUB SENIORA w Zbójnie : plecenie wianków. Nie mogło zabraknąć także słodkich przekąsek, kiełbasek przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną "Zbójeński Kredens". O godz. 20:00 dzieci z Zespołu Szkół w Zbójnie zaprezentowały inscenizację Nocy Świętojańskiej.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Stypendia dla uczniów

 

Stypendia dla uczniów 

 

W dniu 22 czerwca 2018 r. uczniowie z największymi osiągnięciami w nauce lub sporcie otrzymali stypendia. W roku szkolnym 2017/2018 na takie wyróżnienie zapracowało 40 uczniów Zespołu Szkół w Zbójnie (w tym 17 gimnazjalistów), 19 uczniów Zespołu Szkół w Działyniu, 5 uczniów Szkoły Podstawowej w Klonowie i 10 uczniów Szkoły Podstawowej w Rużu.

Łączna kwota wypłaconych stypendiów to 16.000 zł.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 • -
 • -
 • -
 • -

 

GKS Pogrom Zbójno z dofinansowaniem

 

GKS Pogrom Zbójno z dofinansowaniem

 

W dniu 20 czerwca 2018 r. rozstrzygnięto konkurs „Klub” ogłoszony przez Ministra Sportu i Turystyki w ramach którego Gminny Klub Sportowy Pogrom Zbójno otrzymał dotację w kwocie 10 000 zł na zakup sprzętu sportowego i wynagrodzenie trenerów. Rządowy Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych.  Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia. Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację MSiT przeznaczyło kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. W roku 2018 na Rządowy Program KLUB przeznaczono aż 40 mln zł.

 

 • -

 

Podpisanie umowy na dostawę i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych

 

Podpisanie umowy na dostawę i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych 

 

W dniu 8 czerwca br. w Urzędzie Gminy Zbójno nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Gminą Zbójno reprezentowaną przez Panią Wójt – Katarzynę Kukielską a wyłonioną w przetargu firmą PRO-ECO Sp z o.o.  z Gdyni reprezentowaną przez Panią Aleksandrę Kostuch na dostawę i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Mikroinstalacje będą zamontowane na dachach domów 31 gospodarstw domowych na terenie całej gminy, natomiast kolektor słoneczny zostanie zamontowany w Zespole Szkół w Działyniu. Zadanie dofinansowane jest z RPO a całkowity koszt jego wykonania to 844 156,32 zł. Zgodnie z umową inwestycja zostanie zrealizowana do 31 sierpnia br.

 • -

 

Kolejne dofinansowanie na remont drogi

 

Kolejne dofinansowanie na remont drogi

 

W dniu 4 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Województwem Kujawsko-Pomorskim reprezentowanym przez Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Dariusza Kurzawę a Gminą Zbójno reprezentowaną przez Wójta Gminy Zbójno Panią Katarzynę Kukielską o dofinansowanie modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnej w miejscowości Ruże. Przedmiotowa umowa obejmuje modernizację na istniejącej nawierzchni gruntowej do długości 0,259 km oraz drogi dojazdowej do gruntów rolnych w technologii nawierzchni bitumicznej do długości 0,541 km. Województwo realizując wspólnie z Gminą przedmiotowe zadanie przeznaczyło środki na ten cel do wysokości 98 556,00 zł. Zgodnie z umową inwestycję należy wykonać do 30 października br.

 

 

 • Fot. Szymon Zdziebło /tarantoga.pl Źródło - Urząd...
  Fot. Szymon Zdziebło /tarantoga.pl
  Źródło - Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego

 

Uroczysta XLIV sesja Rady Gminy Zbójno

 

Uroczysta XLIV sesja Rady Gminy Zbójno

 

Z okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, sesja Rady Gminy Zbójno z dnia 30 maja 2018 r. miała charakter uroczysty. Oprócz podjęcia uchwał przez radę, Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska przedstawiła zarys opracowanej już książki dot. monografii Gminy Zbójno oraz złożyła życzenia wszystkim samorządowcom i mieszkańcom gminy. Dokonano również specjalnego wyróżnienia i podziękowania dla pracowników Urzędu Gminy Zbójno z ponad 20-letnim stażem pracy, a są to: Pan Wojciech Ciepliński, Pan Krzysztof Gołębiewski, Pani Teresa Jasińska, Pani Hanna Kowalska, Pani Maria Jabłońska, Pani Justyna Wiśniewska, Pani Katarzyna Buczkowska oraz Pani Teresa Gołębiewska.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Czołgi na jeziorze w Zbójnie

 

Czołgi na jeziorze w Zbójnie

 

Pamiętacie historie z czołgami na jeziorze w Zbójnie? Stowarzyszenie Historyczno - Eksploracyjne Przedmoście obrało sobie za cel wyjaśnienie tej zagadki.
Zapraszamy do sledzenia poczynań tych ludzi , odkrywającyh kawałek po kawalku tajemnice jakie skrywa okoliczna ziemia.

W dniu dzisiejszym, wspólnie z ekipą Poszukiwaczy Historii, dokonaliśmy eksploracji na podstawie stosownych zezwoleń miejsca rozbicia czołgu niemieckiego, o którym informowaliśmy wcześniej. Poszukiwania zaczęły się obiecująco, kilka ładnych sygnałów. W końcu pierwszy artefakt, część koła bez fartucha, Stug? PzIII? Kolejne sygnały, lecz niestety nic w całości. Kończymy akcję zadowoleni, potwierdziliśmy naszą historię weryfikując naleciałości wieloletnich ustnych przekazów. Podziękowania dla ekipy technicznej programu z reżyserem Rafałem na czele, Olafa i Sebastiana, Artura, Piotra, Grzesia, Andrzeja, Jacka i Marcina oraz wszystkich którzy przyczynili się do finału tej historii.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Sitnie

 

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Sitnie

 

W dniu 30 maja 2018 r. dokonano uroczystego otwarcia świetlicy wiejskiej w Sitnie. Dziękujemy księdzu proboszczowi Tomaszowi Muraszewskiemu za jej poświęcenie oraz Stowarzyszeniu Mieszkańców Sitna i Ochotniczej Straży Pożarnej w Sitnie za przygotowanie poczęstunku.

Świetlica została odnowiona dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowalnych. Wartość robót budowlanych wynosi blisko 350.000 zł. Można już z niej korzystać.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Dzień dziecka w Rembiosze

 

Dzień dziecka w Rembiosze

 

W dniu 2 czerwca 2018 r. przy swietlicy wiejskiej w Rembiosze odbył się dzień dziecka. Impreze zorganizował sołtys wsi Rembiocha przy wsparciu radnego oraz mieszkańców wsi ze środków funduszu sołeckiego. Było wspólne ognisko, śpiewy, gry i zabawy. Dziękujemy za wspaniałą imprezę!!!!

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Dzień Rodziny w Gminie Zbójno

 

Dzień Rodziny w Gminie Zbójno

W minioną sobotę przy Zespole Szkół w Działyniu odbył się festyn pn. Dzień Rodziny. Głównym organizatorem uroczystości była Gmina Zbójno. Tradycyjnie imprezę wspierała szkoła z Panem Dyrektorem Rafałem Rutkowskim na czele. Punktualnie o godzinie 15tej Pani Wójt Katarzyna Kukielska przywitała wszystkich i zaprosiła do zabawy a następnie przekazała głos pani konferansjer Hannie Ignaszak. Organizatorzy na ten dzień przygotowali szereg atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się potrawy z grilla i ciasta sprzedawane przez Radę Rodziców. Największym uznaniem jednak cieszył się pomysł darmowych atrakcji dla dzieci. Pozwoliło to na wspólną zabawę wszystkich milusińskich, niezależnie od zawartości portfela ich rodziców. A atrakcji była moc: dmuchane zjeżdzalnie, zabawy z chustą, malowanie twarzy, pokazy baniek mydlanych. Na imprezie pojawiła się nawet Myszka Minnie. Każde z dzieci znalazło coś dla siebie. Organizatorzy zadbali także o dobrą zabawę dla „starszaków”, które chętnie uczestniczyły w konkurencjach sortowych prowadzonych przez Animatora Orlika. Na wszystkich uczestników czekały słodkie niespodzianki. Poza tym dzieci  zaprezentowały program artystyczny, były tańce, śpiewy i pokazy kickboxingu.

Sobotnie spotkanie było również okazją do wręczenia nagród w konkursach: plastycznym i ekologicznym.

Po godzinie 16-ej do Działynia zawitali rycerze z Patrolu Historycznego. Na uczestników festynu czekały m.in. pokazy konne, malowanie figurek i kolorowanek, lepienie z gliny, przejażdżki kucykiem, konkursy łucznicze, warsztaty kowalstwa i czerpania papieru, pokazy alchemika.

O godzinie 19-ej na scenie pojawił się zespół Piotr i Paweł. W rytm znanych przebojów uczestnicy festynu bawili się do północy.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu

 

Dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu

 

W 2018 r. otrzymaliśmy już cztery promesy udzielenia dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pierwszym przedsięwzięciem, które zostanie zrealizowane dzięki otrzymanym środkom finansowym będzie nasadzenie drzew nad zbiornikiem wodnym w miejscowości Działyń. W ramach zadania nasadzonych zostanie 50 szt. sosny górskiej, 30 szt. wierzby białej, 30 szt. brzozy brodawkowatej oraz 15 szt. grabu pospolitego. Realizacja zaplanowana jest na pierwszą połowę czerwca.

Również dzięki dotacji uzyskanej na zadania związane z ochroną środowiska zrewitalizowany zostanie zabytkowy park przy pałacu w Zbójnie. Na to zadanie Gmina Zbójno otrzymała prawie 220 tys. zł, co stanowi 100% kosztów zadania. Prace będą głównie polegały na usunięciu 70 drzew, które nie rokują już szans na przeżycie, usunięty zostanie posusz i jemioła, w niektórych przypadkach skorygowana sylwetka drzewa. W stosunku do czterech drzew zastosowane będą elastyczne wiązania. Prace zostaną wykonane przez wyspecjalizowaną firmę w miesiącach czerwiec – sierpień. Realizacja tego zadania jest bardzo ważna ponieważ park stanowi zaniedbywany przez wiele lat zabytek, w którym znajdują się unikatowe gatunki drzew i  zależy nam na jego zrewitalizowaniu i przywróceniu do dawnej świetności.

Gmina otrzymała również dotację na realizację programu EKOpiec. Umożliwi on uzyskanie 4000 zł dotacji na wymianę źródła ciepła w budynku mieszkalnym. Beneficjenci ostateczni zostali ustaleni podczas losowania, które odbyło się 7 maja. Na początku czerwca planowane jest spotkanie i rozpoczęcie realizacji przedsięwzięcia.

Natomiast w dniu 19 maja podczas „Dnia Rodziny” wręczone zostaną nagrody w konkursie „Segreguję, bo środowisko szanuję”. Na ich zakup Gmina również uzyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu dotację w kwocie 2000 zł.

 

 

 • -

 

Konkurs ekologiczny „Segreguję, bo środowisko szanuję”

 

KONKURS EKOLOGICZNY „SEGREGUJĘ, BO ŚRODOWISKO SZANUJĘ”

 

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy uczniowie szkół z terenu naszej Gminy mogli zgłaszać swoje prace w konkursie ekologicznym „Segreguję, bo środowisko szanuję”. Konkurs przeprowadzony został w czterech kategoriach wiekowych, tj. przedszkole i oddział przedszkolny, klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VII szkół podstawowych, klasy II-III gimnazjum.

Przedszkolaki i uczniowie oddziału przedszkolnego musieli wykonać pracę plastyczną dowolną metodą, uczniowie klas I-III pracę plastyczną przestrzenną z wykorzystaniem odpadów, które poddawane są segregacji. Uczniowie klas IV-VII przygotowali plakat zachęcający do segregowania odpadów, natomiast uczniowie gimnazjum album fotograficzny dokumentujący działania ekologiczne we własnym domu i najbliższym otoczeniu. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym szkolne komisje konkursowe wybrały po 6 prac najlepszych w każdej grupie, następnie spośród nich komisja gminna wybrała po 3 najlepsze w każdej kategorii.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 19 maja podczas „Dnia Rodziny”, który odbędzie się przy Zespole Szkół w Działyniu. Zakup nagród w konkursie ekologicznym „Segreguję, bo środowisko szanuję” został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 

I grupa wiekowa (przedszkole i oddział przedszkolny)

 • I miejsce – Mateusz Gogolin – Szkoła Podstawowa w Klonowie
  I miejsce – Mateusz Gogolin – Szkoła Podstawowa w Klonowie
 • II miejsce – Hanna Lenik – Zespół Szkół w Działyniu
  II miejsce – Hanna Lenik – Zespół Szkół w Działyniu
 • III miejsce – Martyna Kukielska – Zespół Szkół w Działyniu
  III miejsce – Martyna Kukielska – Zespół Szkół w Działyniu

II grupa wiekowa (klasa I-III)

 • I miejsce – Damian Pawlicki – Zespół Szkół w Działyniu
  I miejsce – Damian Pawlicki – Zespół Szkół w Działyniu
 • II miejsce – Nadia Przybysz – Szkoła Podstawowa w Klonowie
  II miejsce – Nadia Przybysz – Szkoła Podstawowa w Klonowie
 • III miejsce – Natalia Rejmer – Zespół Szkół w Zbójnie
  III miejsce – Natalia Rejmer – Zespół Szkół w Zbójnie

III grupa wiekowa (klasa IV-VII)

 • I miejsce – Jakub Zawistowski – Zespół Szkół w Zbójnie
  I miejsce – Jakub Zawistowski – Zespół Szkół w Zbójnie
 • II miejsce – Eliza Rabażyńska – Zespół Szkół w Zbójnie
  II miejsce – Eliza Rabażyńska – Zespół Szkół w Zbójnie
 • III miejsce – Dominika Stacherska – Zespół Szkół w Zbójnie
  III miejsce – Dominika Stacherska – Zespół Szkół w Zbójnie

IV grupa wiekowa (klasa II-III)

 • I miejsce – Dawid Pipczyński – Zespół Szkół w Zbójnie
  I miejsce – Dawid Pipczyński – Zespół Szkół w Zbójnie
 • -
 • II miejsce – Michał Okruciński – Zespół Szkół w Zbójnie
  II miejsce – Michał Okruciński – Zespół Szkół w Zbójnie
 • -
 • III miejsce – Julia Silkowska – Zespół Szkół w Zbójnie
  III miejsce – Julia Silkowska – Zespół Szkół w Zbójnie
 • -

 

,,Świadome rodzicielstwo=szczęśliwie dzieciństwo"

 

,,Świadome rodzicielstwo=szczęśliwie dzieciństwo"

 

W ramach kampanii społecznej ,,Świadome rodzicielstwo=szczęśliwie dzieciństwo" GOPS w Zbójnie już drugi raz prowadzi konkurs profilaktyczny dla rodzin ,,Aktywna Rodzina w Gminie Zbójno". Dzisiejsza inauguracja konkursu odbyła się w Zespole Szkół w Działyniu. Pomimo przedłużonego weekendu rodziny w naszej gminie są zmotywowane i chętnie spędzają czas w swoim gronie. W konkursie aktywanie zaangażowała się Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska.

 

 

 • -
 • -
 • -
 • -

 

Jak „Majówka” to tylko w Zbójnie

 

Jak „Majówka” to tylko w Zbójnie

 

Po raz kolejny w Gminie Zbójno „majówkę” rozpoczął turniej piłki nożnej rozegrany na miejscowym boisku Orlik. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn: Agrolok Osiek, ZGP Wielgie, KS Czarodzieje, Pogrom Sitno, FC Grajki oraz Pogrom Junior. Drużyny podzielono na dwie grupy, w których rozgrywano mecze systemem każdy z każdym. Do półfinału rozgrywek awansowały po dwie drużyny z grupy, które biły się o mecz finałowy. W finale zmierzyła się drużyna z Golubia-Dobrzynia FC Grajki oraz ZGP Wielgie. Po bardzo emocjonującym meczu ostatecznie wygrała drużyna ze „stolicy” powiatu, pokonując Wielgie 5-2. Wszystkim drużynom nagrody wręczyli Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska, Dyrektor Zespołu Szkół w Zbójnie Pan Dariusz Kosowski oraz trener GKS Pogrom Zbójno Pan Piotr Rabażyński. Wszystkim uczestnikom oraz kibicom dziękujemy za przybycie, do zobaczenia za rok !


I – FC Grajki
II – ZGP Wielgie
III – Agrolok Osiek
IV – KS Czarodzieje
V – Pogrom Junior
VI – Pogrom Sitno

 

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Ognisko Patriotyczne w Zespole Szkół w Działyniu.

 

Ognisko Patriotyczne w Zespole Szkół w Działyniu


"Mówiąc ojczyzna mam na myśli Polskę. To kraj, w którym się urodziłam, gdzie mieszkam i gdzie przez najbliższe lata pozostanę. Ojczyzna to moja przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. To mój "skarb", z którego jestem dumna, bo panuje tu wolność i demokracja, dzięki którym mogę się realizować." W ognisku wzięli udział także, Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska oraz Przewodniczacy Rady Gminy Zbójno Mieczysław Pankiewicz. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Konkurs z okazji Święta Flagi RP

 
Konkurs z okazji Święta Flagi RP
 
Konkurs z okazji przypadającego w dniu 2 maja Święta Flagi RP i w dniu 3 maja 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w którym do wygrania była flaga RP i drzewiec, został rozstrzygnięty.
 
Flagi wygrali:

1. Zielińska Elżbieta
2. Szotowicz Agnieszka
3. Zacharski Wojciech
4. Stachowska Edyta
5. Mirowska Katarzyna
6. Zielińska Katarzyna
7. Kozłowska Daniela

W imieniu Urzędu Gminy Zbójno nagrody wręczył Sekretarz Gminy Jacek Foksiński.

 

 • -
 • -
 • -
 • -

 

 

Uroczyste otwarcie nowych mieszkań socjalnych

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Budowa kolejnych przydomowych oczyszczalni ścieków

 

Budowa kolejnych przydomowych oczyszczalni ścieków

 

W dniu 25 kwietnia br. w Urzędzie Gminy Zbójno nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Gminą Zbójno reprezentowaną przez Panią Wójt – Katarzynę Kukielską a wyłonionym w przetargu Wielobranżowym Zakładem Usługowym z Włocławka reprezentowanym przez Pana Andrzeja Sieradzkiego na budowę 58 szt. przydomowych oczyszczalni. Przedmiotowe oczyszczalnie powstaną na terenie wszystkich sołectw naszej gminy do końca lipca 2018 r. Koszt całej inwestycji to 1 064 247,32 zł. Dofinansowanie na przedmiotowy cel pochodzi z krajowych środków publicznych i środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20120, typ operacji „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energie odnawialną i w oszczędzanie energii”.

 

 • -

 

Dąb Stulecia Niepodległości Polski

 

Dąb Stulecia Niepodległości Polski

 

Nasza gmina włączyła się do organizacji obchodów Stulecia Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W dniu 25 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół w Działyniu odbyła się uroczystość posadzenia Dębu Stulecia Niepodległości Polski. Uczestniczyli w niej: Przedstawiciel Wojewody Kujawsko-Pomorskiego – Pani Dorota Dzięgelewska Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku, Dyrekcję Regionalną Lasów Państwowych w Toruniu reprezentował Nadleśniczy Nadleśnictwa Skrwilno Pan Dariusz Gidaszewski, Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska, Ksiądz Proboszcz Parafii Działyń Tomasz Muraszewski, radni i sołtysi Gminy Zbójno, mieszkańcy Gminy Zbójno oraz  Dyrekcja, pedagodzy i uczniowie Zespołu Szkół w Działyniu. Pani Wójt, Pani Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego, Pan Dyrektor Szkoły i ksiądz Proboszcz symbolicznie posadzili Dąb Niepodległości. Następnie Reprezentant Wojewody i Wójt Gminy Zbójno odsłonili tablicę pamiątkową. W trakcie uroczystości odczytano list Wojewody. Dąb, który od tego dnia rośnie w Działyniu  posadzono w ramach wspólnej inicjatywy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu dla uczczenia Stulecia Niepodległości Polski. W trakcie uroczystości uczniowie przedstawili  okolicznościowy program dla uczczenia rocznicy stulecia niepodległości.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Mistrz Ortografii - 2018

 

MISTRZ ORTOGRAFII - 2018


19 kwietnia 2018 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas III. W zmaganiach o tytuł Mistrza Ortografii wzięło udział 20 uczniów szkół podstawowych z Łążyna, Osówki, Makowisk, Klonowa, Zbójna, Świętosławia oraz Działynia. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy pisali wyrazy z pamięci, uzupełniali wyrazy z trudnościami ortograficznymi i podpisywali obrazki. W drugim etapie uczniowie pisali dyktando przygotowane przez komisję.
Pytania i zadania dla uczniów zostały przygotowane w szkole podstawowej w Ciechocinie.


Spośród uczestników komisja wyłoniła sześciu najlepszych.
I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii” – Paweł Kukielski SP Działyń
II miejsce – Zofia Wyrzykowska – SP Działyń
III miejsce – Bartosz Kowalski – SP Działyń

 

Wyróżnienia:
Borys Grabowski –SP Łążyn II
Weronika Wenderlich – SP Makowiska
Michał Laskowski – SP Osówka


Uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Serdecznie dziękujemy za wsparcie Wójtowi Gminy Zbójno Pani Katarzynie Kukielskiej.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

XLII sesja Rady Gminy Zbójno

 

XLII sesja Rady Gminy Zbójno

 

W dniu 22 marca br. odbyła się XLII sesja Rady Gminy Zbójno. Radni zapoznali się na niej ze sprawozdaniem Wójta z działalności w okresie międzysesyjnym; sprawozdaniem Komendanta Powiatowego Policji w Golubiu-Dobrzyniu o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Gminy Zbójno; sprawozdaniem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej oraz o zagrożeniach pożarowych na terenie Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego; sprawozdaniem Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z realizacji zadań w zakresie pomocy społecznej i wspierania rodziny oraz sprawozdaniem z realizacji gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w 2017 r. Ponadto Rada Gminy podjęła uchwały, które po podpisaniu przez Przewodniczącego Rady, będą dostępne w biuletynie informacji publicznej Gminy Zbójno.
Sesja była również okazją do złożenia Sołtysom życzeń z okazji Dnia Sołtysa, które miało miejsce 11 marca. Życzenia złożyła Wójt Katarzyna Kukielska wspólnie z Sekretarzem Gminy Jackiem Foksińskim, Skarbnikiem Gminy Małgorzatą Szewczykowską oraz Przewodniczącym Rady Gminy Mieczysławem Pankiewiczem.
Na koniec obrad Dyrektor Zespołu Szkół w Zbójnie Dariusz Kosowski omówił wniosek wraz z jego uzasadnieniem skierowany do Rady Gminy o nadanie, na kolejnej sesji, Zespołowi Szkół w Zbójnie imienia Wojska Polskiego.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Gminne obchody Dnia Kobiet

 

Gminne obchody Dnia Kobiet

 

W czwartek 8 marca br. panie z terenu Gminy Zbójno spotkały się o godz. 17-ej w Zespole Szkół w Zbójnie, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Na wstępie uroczystości Dyrektor szkoły Pan Dariusz Kosowski, Sekretarz Gminy Jacek Foksiński oraz Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Pankiewicz złożyli paniom najserdeczniejsze życzenia, podkreślając, że Dzień Kobiet jest co prawda w kalendarzu raz w roku, ale o szacunku do kobiet należy pamiętać codziennie. W ramach podziękowań za udział kobiet w życiu mężczyzny, rodziny i życiu codziennym Pan Mieczysław Pankiewicz przekazał kwiaty na ręce Pani Wójt Katarzyny Kukielskiej. Następnie Pani Katarzyna Mejgier przedstawiła krótki rys historyczny święta. Na scenie pojawiły się dzieci, które przedstawiły program artystyczny. Swoje umiejętności wokalne przedstawiła Oliwia Pankowska i Julia Tomaszewska.  Natomiast Monika Laskowska, Wiktoria Szawłowska i Aleksander Kalinowski przepięknie zagrali na saksofonie i trąbce.

Tego dnia wszyscy z niecierpliwością czekali na gwiazdę wieczoru. O godz. 17:30 na scenie pojawił się Rafał „Zwierzak” Zieliński. Wokalista przez kilkadziesiąt minut „bawił” muzyką publiczność.

Przygotowanie czwartkowego święta to praca i zaangażowanie wielu osób. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Dyrektora Dariusz Kosowskiego, Katarzyny Mejgier oraz pracowników SZ w Zbójnie.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Walne Zgromadzenie Spółdzielni Socjalnej „ZBÓJEŃSKI KREDENS”

 

Walne Zgromadzenie Spółdzielni Socjalnej „ZBÓJEŃSKI KREDENS”

 

W dniu 26.02.2018 r. o godz. 10.00 odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Socjalnej „ZBÓJEŃSKI KREDENS”, w którym wzięli udział przedstawiciele organów założycielskich tj. P. Wójt Katarzyna Kukielska reprezentująca Gminę Zbójno oraz P. Teresa Gołębiewska reprezentująca Stowarzyszenie „Czas dla Zbójna”. Ponadto w posiedzeniu Walnego Zgromadzanie wzięli udział:

- P. Ewa Podczaska oraz P. Ewelina Wsiłek – pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej;

- P. Małgorzata Urbańska, P. Estera Rutkowska, P. Radosław Stachowski – Zarząd Spółdzielni Socjalnej „ZBÓJEŃSKI KREDENS”;

- P. Małgorzata Szewczykowska – Skarbnik Gminy Zbójno;

- P. Agnieszka Rzążewska – Pracownik Spółdzielni Socjalnej.

Podczas obrad Walnego Zgromadzenia została podjęta uchwała w sprawie przyjęcia sprawozdania finansowego z działalności Spółdzielni Socjalnej „ZBÓJEŃSKI KREDENS” oraz udzielono absolutorium dla Zarządu. Ponadto przegłosowano uchwałę w sprawie zmiany Zarządu Spółdzielni i wybrano nowy Skład Zarządu, który został upoważniony do reprezentowania Spółdzielni.

W skład nowego Zarządu wchodzą:

- P. Małgorzata Urbańska – Prezes Zarządu;

- P. Agnieszka Rzążewska – Wiceprezes Zarządu.

 

 • -
 • -

 

Przekazanie placu budowy

 

Przekazanie placu budowy – inwestycja wspólna z Powiatem

Golubsko-Dobrzyńskim polegająca na budowie chodników.

 

W dniu 23 lutego br. o godz. 10:00 odbyło się przekazanie placu budowy w zakresie budowy chodników przy drogach powiatowych. Gmina Zbójno wraz z Powiatem Golubsko-Dobrzyńskim zrealizuje inwestycje wspólną polegającą na budowie dwóch chodników przy drogach powiatowych :
- przebudowa drogi powiatowej nr 2134C Działyń - Klonowo ( w stronę cmentarza) - 240m.
- przebudowa drogi powiatowej nr 2130C Dulsk-Ruże-Obory-Stary Kobrzyniec oraz drogi powiatowej nr 2137C Obory-Wildno (od sklepu GS w stronę klasztoru) - 218m.

W spotkaniu udział wzięli :
- Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg- Pan Mariusz Trojanowski,
- pracownicy Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu,
- Wójt Gminy Zbójno- Pani Katarzyna Kukielska wraz z pracownikiem Urzędu Gminy panem Radosławem Stachowskim,
- przedstawiciel wykonawcy.

 

 • -
 • -
 • -

 

Uroczyste otwarcie Spółdzielni Socjalnej „ZBÓJEŃSKI KREDENS”

 

Uroczyste otwarcie

Spółdzielni Socjalnej „ZBÓJEŃSKI KREDENS”

 

W dniu 16 lutego 2017 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Spółdzielni Socjalnej „ZBÓJEŃSKI KREDENS”, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, lokalnych firm i instytucji oraz osoby indywidualne. Nasza Spółdzielnia stanowi podmiot ekonomii społecznej, której założycielami są osoby prawne: Gmina Zbójno i Stowarzyszenie „Czas dla Zbójna”.


Wydarzenie zorganizowano dzięki pomocy Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej „TŁOK” w Toruniu oraz Gminy Zbójno. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu: Wójt Gminy Zbójno, Pani Katarzyna Kukielska, Przewodniczący Rady Gminy Zbójno, Pan Mieczysław Pankiewicz oraz Radni: Pani Grażyna Stachowska, Pani Hanna Wesołowska oraz Pan Grzegorz Maślewski wraz z sołtysami. W uroczystości udział wzięli także zaproszeni goście: Starosta Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego, Pan Andrzej Okruciński, Wójt Gminy Ciechocin, Pan Jerzy Cieszyński, w imieniu Burmistrza Miasta Rypin uczestniczyła Pani Monika Kalinowska, Miasto Golub – Dobrzyń reprezentowała Pani Beata Meredyk – Chlebowska – kierownik MOPS w Golubiu – Dobrzyniu, w imieniu burmistrza Miasta i Gminy Kowalewo – Pomorskie przybyła Pani Zyta Szymańska – kierownik M-GOPS w Kowalewie Pomorskim, Gminę Brzuze reprezentowała Pani Agata Ciechanowska, Gminę Golub – Dobrzyń reprezentował Pan Krzysztof Pieczka, Gminę Radomin reprezentowała Pani Ilona Wiśniewska – kierownik GOPS w Radominie. Ponadto w uroczystości wzięli udział licznie przybyli kierownicy i pracownicy ośrodków pomocy społecznej, przedstawiciele LGD, oraz wielu organizacji pozarządowych.


Pani Katarzyna Kukielska, Wójt Gminy Zbójno, opowiedziała o motywach kierujących lokalnym samorządem przy podejmowaniu odważnej decyzji by inwestować w sektor ekonomii społecznej. Dzięki tej decyzji pięć osób z terenu Gminy Zbójno znalazło zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Ponadto dwie osoby podjęły współpracę z podmiotem w ramach umowy zlecenia. Spółdzielnia socjalna stanowi praktyczny przykład łączenia troski o rozwiązywanie problemów społecznych z optymalizowaniem wydatków z funduszu gminy. Spółdzielnia bowiem od 22 stycznia 2018 roku realizuje gminny program dożywiania dzieci szkolnych.


Historię powstania i budowania zespołu „ZBÓJEŃSKIEGO KREDENSU” przybliżyła Pani Estera Rutkowska, członkini grupy inicjatywnej biorąca udział w projekcie oraz Członek Zarządu Spółdzielni. Powstanie podmiotu było możliwe dzięki skorzystaniu z dofinansowania ze środków EFS. Grupa inicjująca powołanie spółdzielni oraz przyszli pracownicy solidarnie brali udział w ścieżce szkoleniowo – doradczej, koordynowanej przez OWES „TŁOK”. Dofinansowano utworzenie 5 miejsc pracy w ramach projektu RPO dla Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020 Oś priorytetowa 9: Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.4: Wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 9.4.1: Rozwój podmiotów sektora ekonomii społecznej.
W kolejnym wystąpieniu Pan Michał Krupka, kierownik GOPS w Zbójnie oraz Przewodniczący Powiatowego zespołu ds. Ekonomii Społecznej przybliżył obecnym idee oraz cele działania zespołu. Opowiedział czym jest ekonomii aspołeczna oraz dlaczego ważną sprawą jest wzmacnianie tego sektora.

Pani Edyta Brzostkowska specjalistka od zamówień publicznych, doradca Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej „TŁOK” w Toruniu w swoim wystąpieniu przedstawiła zagadnienie odpowiedzialnych zamówień publicznych oraz możliwość wykorzystywania klauzul społecznych przez jednostki samorządu terytorialnego.
Spółdzielnia Socjalna „ZBÓJEŃSKI KREDENS” oferuje usługi cateringowe dla klientów indywidualnych, firm i instytucji oraz usługi animacji imprez dla dzieci i młodzieży.

Więcej informacji o podmiocie na stronie: https://zbojenskikredens.blogspot.com

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

 

Kolejne nowe mikroinstalacje fotowoltaiczne w gminie Zbójno

 

Kolejne nowe mikroinstalacje fotowoltaiczne w gminie Zbójno

 

Gmina Zbójno dzięki pozytywnej ocenie projektu W ramach RPO uzyskała dofinasowanie na budowę nowych 31 sztuk mikroinstalacji fotowoltaicznych, które będą zamontowane na dachach domów 31 gospodarstw domowych na terenie całej gminy. Oprócz tych mikroinstalacji zostanie także zamontowany nowy kolektor słoneczny w Zespole szkół w Działyniu. Poprzednio w 2015 r. gmina zamontowała 21 takich urządzeń oraz 2 w Zespole Szkół w Zbójnie.

Inwestycja zostanie zrealizowana do końca sierpnia bieżącego roku. Będą to kolejne mikroinstalacje, dzięki którym mieszkańcom uda się zaoszczędzić koszty energii nawet o kilkadziesiąt procent.

 

 • -
 • -
 • -
 • -

 

Świetlica wiejska w Sitnie po remoncie

 

Świetlica wiejska w Sitnie po remoncie

 

W dniu 2 lutego br. odbył się odbiór robót budowlanych, które od listopada do końca stycznia prowadzone były w świetlicy wiejskiej w Sitnie. W odbiorze uczestniczył Pan Karol Dąbrowski, wykonawca robót budowlanych, Pani Magda Błaszczyńska, Pan Antoni Błaszczyński, Pan Rafał Szarek i Pan Radosław Chenc – inspektorzy nadzoru inwestorskiego, Pani Anna Rzążewska, Pan Tomasz Smoliński oraz Pan Radosław Stachowski – przedstawiciele Gminy Zbójno.
W trakcie tych trzech miesięcy budynek zmienił się nie do poznania m.in. dzięki ociepleniu budynku i wykonaniu nowej elewacji, dobudowaniu toalet, w tym również dla osób niepełnosprawnych, dobudowaniu kotłowni na ekogroszek, wykonaniu instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania, wymianie podłóg i tynków oraz robotom malarskim. Wykonawcą robót była firma DOM-PLAST z Golubia-Dobrzynia. Wartość robót budowlanych wyniosła 338.910,97 zł, z czego 63,63% pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -