Dzisiaj jest: 18.04.2024

Ważne aktualności

Treść strony

Wyścigi kolarskie w Zbójnie

W dniu 11 maja w Zbójnie odbyły się Mistrzostwa Województwa w kolarstwie szosowym. Do zawodów przystąpiło łącznie 134 zawodników w 4 kategoriach. Na odcinku 8,2 km w kategorii żakini na podium stanęły Sandra Kaczmarek (UKS Kometa Obrowo), Martyna Lewandowska (UKS Sokół Wielkie Rychnowo) oraz Maria Okrucińska (Copernicus Toruń). W kategorii żak – 16,4 km pierwsze trzy miejsca zostały wywalczone przez Krzysztofa Gurzyńskiego (UKS Kometa Obrowo), Aleksandra Kwiatkowskiego (ALKS Stal Grudziądz) i Nataniela Ciborowskiego (KS Olender Wielka Nieszawka). Na tym samym dystansie w kat. młodziczka zwyciężyła Natalia Głowacka (ALKS Stal Grudziądz), drugie miejsce zajęła Jagoda Rzeszot (Cykliści Rypin). Trzecie i czwarte miejsce zajęły mieszkanki Gminy Zbójno Eliza Rabażyńska oraz Karolina Dominiak. Na najdłuższym dystansie rywalizowali chłopcy w kat. młodzik. Tu najlepszy okazał się Szczepan Łukasik (ALKS Stal Grudziądz), drugie miejsce Jakub Foksiński (Cykliści Rypin), trzecie miejsce Tomasz Błażejewski (UKS Kometa Obrowo). Miłosz Malinowski ze Zbójna zajął na tym dystansie bardzo dobre piąte miejsce (55 startujących zawodników). Najlepszym trójkom poszczególnych kategorii nagrody wręczył Wójt Gminy Zbójno Pani Katarzyna Kukielska, Dyrektor Zespołu Szkół w Zbójnie Pan Dariusz Kosowski oraz radna Pani Alicja Dolecka.